هاشمی عنوان كرد؛

پیشنهاد شورا برای كاهش حضور شهروندان در شهر

پیشنهاد شورا برای كاهش حضور شهروندان در شهر به گزارش كار در محل رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد كرد برای كنترل حضور شهروندان در سطح شهر برپایه شماره كارت ملی شهروندان روزانه یكدهم شهروندان اجازه حضور داشته باشند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در انتها جلسه علنی روز یكشنبه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات جلسه هم اندیشی بامداد امروز شورا با شهردار تهران اظهار داشت: در این هم اندیشی شهردار گزارش مبسوطی در مورد اقدامات مدیریت شهری برای مقابله و جلوگیری از ویروس كرونا عرضه داد. همینطور به علت دو هفته تعطیلی دل اعضای شورا هم پر بود و تذكراتی هم در صحن عرضه كردند.
هاشمی با اشاره به نطق قبل از دستور خزانه دار شورای شهر اظهار داشت: در این نطق درخواست شده بود به علت نحوه تأمین درآمدها و هزینه ها در شرایط كرونایی، بودجه مورد بازبینی قرار گیرد و نگرانی وجود داشت كه هزینه های شهر با اولویت كرونا نباشد.
رئیس شورا با اشاره به بررسی دو فوریت برگزاری جلسات مجازی شورا در زمان های اضطراری تصریح كرد: برپایه آیین نامه هیئت دولت امكان برگزاری مجازی جلسات شورا وجود ندارد و تصمیم گیری ها باید در صحن شورا انجام گیرد كه تصمیم بر این شد در خلال نامه ای به هیئت وزیران درخواست شود در صورت اضطرار امكان برگزاری جلسات علنی مجازی قانوناً برای شورا وجود داشته باشد. همینطور لایحه ای از جانب شهرداری در مورد تشكیلات شهرداری عرضه شد كه كلیات آن به تصویب رسید.
هاشمی افزود: مبحث طرح حفاظت از میراث قله توچال كه توسط كمیسیون فرهنگی رد شده بود در صحن علنی رأی نیاورد و قرار بر این شد این طرح به سه كمیسیون محیط زیست و سلامت، معماری و شهرسازی و فرهنگی و اجتماعی برگشت زده شود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینكه قرار بود در مورد هزینه های كرونا در جلسه شورا بررسی شود، اظهار داشت: قرار بر این شد جلساتی در كمیسیون برنامه و بودجه با حضور شهردار برگزار گردد و پیشنهادات تبدیل به لایحه و طرح شده و در صحن در مورد آن تصمیم گیری شود.
وی اضافه كرد: تصمیمات كرونایی دیگر در شورا تبدیل به مصوبه نمی گردد و ستاد ملی كرونا و ستادكرونا در تهران در مورد آن تصمیم گیری می كنند و شورا با رئیس جمهور، وزیر بهداشت و آقای زالی كه در تهران این مسئولیت را دارند، تصمیمی نخواهد گرفت.
هاشمی در مورد تعطیلی ساخت و ساز در تهران و مشكلات معیشتی كارگران اظهار داشت: در مورد شروع به كار كارگاه های ساختمانی، شورا تصمیمی نمی گیرد چونكه امكان دارد هر تصمیمی خارج از كمیته ملی كرونا گرفته شود سو تفاهماتی ایجاد شود. پیشنهادات ما به صورت مكتوب به شهردار تهران كه در این ستاد حضور دارد عرضه می شود و شهردار آنرا مطرح خواهد نمود.
رئیس شورای شهر تهران در مورد اینكه چه راهكاری برای كاهش حضور شهروندان در شهر پیشنهاد می گفت، تصریح كرد: برپایه مصوبه ستاد ملی باید یك سوم كارمندان در محل كار خود حاضر باشند اما برای پیگیری كارهای اداری توسط مردم محدودیتی ایجاد نشده ازاین رو یكی از پیشنهادات این است كه برپایه كارت ملی شهروندان به ۱۰ دهك تقسیم شوند و برپایه تقسیم بندی هر روز امكان یك دهم حضور شهروندان در شهر برای پیگیری كارهای اداری وجود داشته باشد. در این حالت طرح ترافیك هم برداشته می شود، حمل و نقل تعطیل می شود و مردم می توانند با خودرو های شهری بدون ایجاد ترافیك در شهر حضور داشته باشند.
وی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران كه حضور مردم برای پیگیری كارهای اداری نیست بلكه مشكلات معیشتی است؟ اظهار داشت: برای آن هم می توان حضور مردم را نوبت گذاری كرد و با فشار و جریمه و سفارش همانند سایر شهرهایی كه توانستند با موفقیت این مورد را كنترل كنند، رفتار شود.
هاشمی تاكید كرد: باید تست گیری به جهت اینكه متوجه شویم چه تعداد از شهروندان به ویروس كرونا مبتلا شده، افزایش یابد. دما گیری به جهت اینكه متوجه شویم كسی مبتلا شده یا نه اصولی نیست. در تهران سفر و رفت و آمد بالاست و باید وزارت بهداشت با كمك شهرداری تست كرونا را افزایش دهد و فردی كه تستش مثبت است قرنطینه شود و یا در بیمارستان ها و سالن هایی كه به این علت تجهیز شده اند، بستری شوند. این پیشنهادات باید در ستاد كرونا اجبار قانونی پیدا كند تا بتوانیم در مبارزه با این ویروس موفق شویم تا رصد بیماران و جداسازی آنان از جامعه انجام نشود، نمی توان امیدوار بود به این زودی از این بحران خارج شویم. رئیس شورای شهر تهران در مورد كمبود كیت های تست كرونا تصریح كرد: مدعی شده اند كه كیت هایی تولید شده كه سه ساعته جواب می دهد. تولید این كیت ها باید افزایش یابد و ادعاهای تلویزیونی كافی نیست.


منبع:

1399/01/17
23:53:18
5.0 / 5
3240
تگهای خبر: بودجه , تولید , ساخت و ساز , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است