بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر پایتخت در جلسه هیات رئیسه

بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر پایتخت در جلسه هیات رئیسه كار در محل: برگزاری جلسات شورای شهر تهران در زمان های بحرانی به صورت مجازی در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی، در جریان بررسی پیشنهاد الهام فخاری عضو شورا و ۱۲ تن دیگر در خصوص مجازی شدن جلسات صحن اظهار داشت: برای آنكه در شرایط بحرانی شورا امكان برگزار كردن جلسات به صورت مجازی را داشته باشد هیئت رئیسه شورا از راه هیئت وزیران این مورد را پیگیری می كند اما هم اكنون، طبق قانون ما باید ۲ بار در ماه جلسه صحن داشته باشیم.
وی افزود: در نتیجه پیشنهاد می دهم كه ۴ جلسه در هرماه برگزار و جلسات فوق العاده مجازی برگزار گردد. البته معتقدم صلاح نیست وقتی ما ۷۰هزار نیرو در شهرداری داریم و موظف كردیم حداقل یك سوم حضور داشته باشند بعنوان نماینده مردم مجازی كار نماییم
هاشمی با اشاره به اینكه خوب نیست در این دوره آنقدر محافظه كاری نسبت به خودمان داشته باشیم، تصریح كرد: یك زمانی هست به اجبار می گویند اعضای شورا انسان هایی وزین هستند و اگر مشكلی برایشان پیش بیاید كارهای كشور زمین می ماند ودر نتیجه باید قرنطینه شوند مثل آقای رئیس جمهور كه كسی ایشان را نمی بیند.
بهاره آروین عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران هم در ادامه بررسی این پیشنهاد اظهار داشت: اینكه ما بحث هایمان را در جلسات مجازی انجام دهیم و تصمیم را در صحن بگیریم نزد افكار عمومی پسندیده نیست و به نظرم با منطق جلسات هم همخوانی ندارد.
در ادامه جلسه، محمود میرلوحی هم در واكنش اظهار داشت: نیروهای عملیاتی شهرداری تهران در صف مقدم مقابله با كرونا قرار دارند و دیدید كه در یك دوره جدید همكاری وزارت بهداشت با كمك شهرداری غربالگری در پایتخت را هم انجام می دهد.
وی با اشاره به اینكه بنا به قول ستاد كرونا تا كنون بیشتر از ۶۷ میلیون نفر در طرح غربالگری شركت كردند اما مشاركت تهرانی ها به زحمت به ۵۰ درصد می رسد اظهار داشت: نرخ مشاركت تهرانی ها پایین است و حالا با كمك شهرداری تهران غربالگری وارد فاز جدیدی می شود.
میر لوحی با اشاره به برگزاری جلسات مجازی و تعطیلی مجلس اظهار داشت: دیدید كه چه انتقاداتی به تعطیلی مجلس به علت انتشار كرونا شد و حالا نباید ما به مانند آنها كار نماییم.
رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: این پیشنهاد یعنی برگزاری علنی جلسات روز یكشنبه و برگزاری جلسات مجازی روزهای سه شنبه در هیأت رئیسه بررسی خواهد شد و در صورتیكه به این جمع بندی رسیدیم كه این مهم صورت گیرد و یا در صورتی كه احتیاج به طرح داشته باشد مجدداً این مورد را در صحن علنی مطرح خواهیم كرد.


منبع:

1399/01/17
16:19:07
5.0 / 5
3311
تگهای خبر: شركت , شهرداری , شورا , همكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است