همزمان با رویداد ساعت زمین؛

برج میلاد ۹ فروردین یك ساعت خاموش می شود

برج میلاد ۹ فروردین یك ساعت خاموش می شود كار در محل: چراغ های برج میلاد همزمان با رویداد جهانی ساعت زمین، به مدت یك ساعت در 9 فروردین خاموش  می شود.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، ساعت زمین یك رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است كه در آن سازه ها و ساختمان های معروف جهان از ساعت ۲۰: ۳۰ تا ۲۱: ۳۰ آخرین شنبه ماه مارس، به مدت یك ساعت چراغ ها و تجهیزات الكترونیكی غیر ضروری خودرا با هدف آگاهی بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی، خاموش می كنند.

بر این اساس برج میلاد تهران بعنوان ششمین برج مخابراتی دنیا، در پشتیبانی از محیط زیست جهانی چندین سال است كه در این روز چراغ هایش خاموش می شود. امسال نیز به روال سال های گذشته چراغ های این برج در ۹ فروردین ماه از ساعت ۲۰: ۳۰ الی ۲۱: ۳۰ برای حفاظت از محیط زیست خاموش می شود. صندوق جهانی طبیعت، بزرگترین اتحادیه بین المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست است كه در سال ۱۹۶۱ میلادی در سوئیس تأسیس شد و این رویداد نمادین برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط این صندوق جهانی از استرالیا آغاز شد، در ابن سال ۲/۲ میلیون نفر در شهر سیدنی برای پشتیبانی از اقدامات مربوط به تغییرات آب و هوا تشویق شدند تا چراغ های غیر ضروری را به مدت یك ساعت خاموش كنند. بعد از آن در سراسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی قرار گرفت و در این جهت چراغ های برج ایفل در پاریس، برج ساعت بیگ بن در لندن، خانه اپرای سیدنی، ساختمان امپایر استیت در منهتن، كاخ باكینگهام در لندن، تماشاخانه كولوسئوم در رم و كاخ ادینبورو در شهر ادینبورو به مدت یك ساعت خاموش می شوند. در ایران نیز همراهی با این رویداد جهانی از سال ۱۳۹۰ با خاموش شدن چراغ های برج میلاد شروع شده است.


منبع:

1399/01/08
14:23:45
5.0 / 5
3134
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است