بختیاری خبر داد

افزایش 28 درصدی كمك های مردمی در جشن نیكوكاری

افزایش 28 درصدی كمك های مردمی در جشن نیكوكاری به گزارش كار در محل رئیس كمیته امداد از افزایش 28 درصدی كمك های مردمی در جشن نیكوكاری امسال آگاهی داد و اظهار داشت: مردم نیكوكار ما در شرایط فعلی جامعه تا روز گذشته 323 میلیارد تومان به جشن نیكوكاری كمك كرده اند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مرتضی بختیاری در نشست خبری كه بامداد یكشنبه برگزار شد، به برگزاری جشن نیكوكاری اشاره نمود و گفت: میزان كمك های جمع آوری شده تا روز گذشته ۳۲۳ میلیارد تومان برآورد شده كه این میزان كمك های نقدی و كالایی است.
وی تاكید كرد: این كمك ها در ۱۰ هزار پایگاه و دفاتر كمیته امداد در سراسر كشور با روش های غیرحضوری و حضوری جمع آوری شده است. همین طور میزان نهایی كمك ها به زودی اعلام می شود.
بختیاری از رشد ۲۸ درصدی كمك های مردمی در جشن نیكوكاری امسال آگاهی داد و اظهار داشت: در شرایط فعلی، میزان كمك ها نسبت به سال قبل ۲۸ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به تهیه بسته حمایتی برای اقشار محروم و لطمه دیده شغلی از كرونا اضافه كرد: دستورالعمل جامعی در این خصوص به استانها تهیه و ابلاغ گردید. همین طور قرار شد سه بسته حمایتی برای اقشار لطمه دیده مانند كارگران روزمزد، دستفروشان و…، در نظر گرفته شود كه در مجموع تعداد آنها ۷ میلیون نفر می شود.
به گفته رئیس كمیته امداد، یكی از بسته های حمایتی تا آخر سال و دو بسته دیگر نیز در سال آینده به اقشار لطمه پذیر ارائه می شود. بختیاری از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از طرف بنیاد مستضعفان برای مددجویان كمیته امداد آگاهی داد و اضافه كرد: این مبلغ جهت اقدامات پیشگیرانه از كرونا با اولویت بیماران صعب العلاج و سالمندان میان این افراد با هماهنگی ستاد اجرایی توزیع می شود.
وی اظهار داشت: مواد لازم همچون شوینده و الكل و مواد ضدعفونی برای انجام اقدامات پیشگیرانه از ویروس كرونا در اختیار مددجویان قرار گرفته است.
بختیاری اضافه كرد: تمامی مددجویان ما از طرف سازمان بیمه سلامت تحت پوشش قرار دارند و دفترچه آنها تا اختتام فروردین ماه تمدید شده و نیازی به بازگشت حضوری به دفاتر وجود ندارد.
وی با اشاره به اینكه امسال كمك هایی از طرف كمیته امداد برای مددجویان زلزله زده آذربایجان و سیل زدگان جنوب كشور انجام شد، اظهار داشت: بطوریكه ۱۵ هزار واحد مسكونی برای سیلزدگان تكمیل و به آنها واگذار شد و ۱۰ هزار واحد تخریبی نیز در دست ساخت است كه تا اختتام خرداد سال آینده تحویل داده می شود و هم اكنون دو سوم عملیات بهسازی انجام شده است.
بختیاری درباب اشتغال مددجویان، اشاره كرد: امسال ۶ هزار میلیارد تسهیلات برای اشتغال مددجویان پرداخت شده است و ۱۶۸ هزار شغل تا روز گذشته به وجود آمده و موضوع اشتغال از محورهای اصلی كمیته امداد است.


منبع:

1398/12/25
21:34:19
5.0 / 5
3280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است