به دلیل شیوع ویروس كرونا؛

شورای شهر با لایحه دوفوریتی مساعدت از مؤدیان موافقت نمود

شورای شهر با لایحه دوفوریتی مساعدت از مؤدیان موافقت نمود به گزارش كار در محل اعضای شورای اسلامی شهر تهران با لایحه دو فوریتی مساعدت و پشتیبانی از مؤدیان و شهروندان به علت انتشار ویروس كرونا موافقت كردند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، در دویست و چهارمین جلسه شورا، بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران در مورد مساعدت و پشتیبانی از مؤدیان و شهروندان به علت انتشار ویروس كرونا در دستور كار قرار گرفت.
حامد مظاهریان معاون شهرداری تهران اظهار داشت: با استناد به بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون شوراها و با توجه به انتشار ویروس كرونا در كشور و در جهت سیاست ها و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با كرونا، شهرداری تهران تسهیلاتی به شرح ذیل برای مؤدیان و شهروندان در نظر گرفته است: «به شهرداری اجازه داده می شود به منظور تشویق شهروندان خوش حساب به پرداخت بهای خدمات مدیریت پسماند (مسكونی- غیر مسكونی)، مهلت اعمال جایزه خوش حسابی و تعجیل در پرداخت را تا آخر اردیبهشت ۹۹ تمدید كند. همینطور شهرداری می تواند نسبت به استمهال اسناد دریافتی اشخاص حقیقی و حقوقی (به غیر از نهاد ها و دستگاه های دولتی) با سر رسید، در اسفند ماه ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ماه ۹۹ كه در اثر شیوع ویورس كرونا، متحمل ركود اقتصادی گردیده اند، با هدف مساعدت و حمایت اقدام نماید. بر طبق این لایحه پیشنهادی، مهلت بهره مندی از تسهیلات تشویقی اسناد نكول شده تا آخر خرداد ماه ۹۹ تمدید می شود».
در ادامه سید محمود میرلوحی بعنوان مخالف اظهار داشت: ما می توانیم با ارتقای زیر ساخت ها، پرداخت های غیر حضوری، مشكل را در این راه حل نماییم.
رئیس كمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا افزود: هم اكنون اولویت می تواند پخش ماسك و مواد ضدعفونی كننده در میان شهروندان باشد، نه آنكه بیاییم و تحقق منابع را به تاخیر بیندازیم.
میر لوحی در ادامه اضافه كرد: پیام این لایحه، پیام مناسبی نیست در حالیكه شهرداری در خط مقدم مقابله با ویروس كرونا قرار دارد اما هنوز یك ماسك به رانندگان تاكسی و یا رانندگان اتوبوس نتوانسته ایم بدهیم. این در شرایطی است كه بحث گرمخانه ها، بهشت زهرا و هم كارگران پسماند هم مطرح است.
به گفته وی، بهتر است به جای این لایحه، یك ماه پاداش به افرادی كه در خط مقدم مقابله با ویروس كرونا قرار دارند، بدهیم.
شهربانو امانی هم در موافقت با این لایحه اظهار داشت: با عنایت به شرایط كشور و تهران كه مركز مقابله با این ویروس می باشد، بطور حتم شهرداری این موارد را لحاظ كرده و بیشتر از ما هم دغدغه مالی دارد ولی سلامت مردم باید دغدغه جدی برای همه ما باشد.
وی افزود: همه می دانیم كه ایام پایانی سال، پیك انتشار ویروس كرونا می تواند باشد ازاین رو از شهرداری تشكر و تقاضا می كنم با لحاظ كردن دغدغه و اهمیت مبحث به این لایحه رای دهد.
در ادامه ناهید خدا كرمی هم اظهار داشت: شهرداری بهتر است زیر ساخت های پرداخت آنلاین را تقویت كند ضمن اینكه شهرداری بهترین عملكرد را در مقابله با ویروس كرونا داشته است.
وی افزود: این دلیل نمی گردد كه تمامی بار اقتصادی این شرایط بر دوش تهران باشد در حالیكه سازمان ها و نهاد هایی كه دارند از بودجه دولتی ارتزاق می كنند و دسترسی به بودجه عمومی دارند، نظاره گر هستند.
خدا كرمی اضافه كرد: امروز بودجه فرهنگی خیلی از دستگاه ها باید صرف بهبود فرهنگ بهداشت مردم شود.
وی اظهار داشت: در چنین شرایطی باید مشاركت سایر نهاد ها برای عبور از این بحران فراهم گردد.
در نهایت این لایحه با برخی اصلاحات عبارتی و پیشنهاد ها از قبیل اینكه مهلت بهره مندی از تسهیلات تشویقی اسناد نكول شده، به جای «تا آخر خرداد ماه ۹۹»، «تا آخر اردیبهشت ماه ۹۹» تمدید می شود، به تصویب رسید.


منبع:

1398/12/20
18:17:31
5.0 / 5
3339
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تسهیلات , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است