ایجاد دو هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

ایجاد دو هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به گزارش كار در محل، به نقل از ایرنا مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان كرمانشاه گفت: تلاش خواهیم كرد كه امسال 2 هزار شغل جدید را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در استان ایجاد كنیم.


شهریار بهنیا روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری سومین رویداد كارآفرینی 'تیك' در جمع خبرنگاران، با بیان اینكه شتابدهنده صنعتی در دنیا جدید است، گفت: این صنعت تا حدی ریسك پذیر است اما بهره وری بالایی دارد.
وی افزود: این مراكز با حمایت از تیم های صاحب ایده، شش ماه به آنها آموزش و مشاوره داده و سپس بر روی ایده آنها سرمایه گذاری می كند.
این مسئول تصریح كرد: در همین راستا بسیار خوش بین هستیم كه فعالیت این مركز بتواند به توسعه شركت های دانش بنیان و ایجاد اشتغال در استان كمك كند.
بهنیا با اشاره به تعداد بالای دانش آموخته گان دانشگاهی، گفت: متاسفانه دانشجویان ما مهارت كافی برای كار ندارند و شتاب دهنده با آموزش ها و مشاوره های خود می تواند این افراد را برای ورود به بازار آماده كند.
وی افزود: شتابدهنده عملا فكر و ایده را به عمل تبدیل می كند و می تواند شركت های دانش بنیان تربیت كند كه هریك از این شركت ها می توانند نقش موثری در اشتغال كشور داشته باشند.
بهنیا با بیان اینكه كرمانشاه اولین استان دارنده شتابدهنده بعد از تهران است، گفت: حسن انجام این كار در استان حضور بخش خصوصی در راه اندازی آن است.
وی با مثبت ارزیابی كردن عملكرد شتابدهنده 'تیك' طی چند ماه از شروع فعالیت آن در كرمانشاه گفت: بعد از اولین مرحله فعالیت این مركز، شاهد بلوغ استارت آپ ها و جذاب شدن ایده های آنها برای جذب سرمایه گذار هستیم.
این مسئول با اشاره به فعالیت شتابدهنده 'تیك' در حوزه IT و ICT گفت: این حوزه دارای ظرفیت های بسیاری در استان كرمانشاه است.
وی افزود: فعالیت های این حوزه بسترساز است و با بستری كه IT فراهم می كند، صنایع دیگر نیز قابلیت رشد پیدا می كنند.
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان كرمانشاه با اشاره به پتانسیل های بسیار استان در حوزه های مختلف صنعت، كشاورزی و گردشگری گفت: با وجود این ظرفیت ها خوشبین هستیم بتوانیم امسال سهم خوبی در ایجاد اشتغال در حوزه ICT كشور داشته باشیم.
1396/04/14
23:45:17
5.0 / 5
5369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است