در صحن شورا صورت گرفت

كلیات لایحه تعیین نرخ عوارض پارك حاشیه ای در سال ۹۹ تصویب گردید

كلیات لایحه تعیین نرخ عوارض پارك حاشیه ای در سال ۹۹ تصویب گردید كار در محل: اعضای شورای اسلامی شهر تهران كلیات لایحه تعیین نرخ عوارض پارك حاشیه ای و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پاركینگ های عمومی شهرداری تهران به تصویب رساندند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، در یكصد و نود و چهارمین جلسه شورا بررسی لایحه "تعیین نرخ عوارض پارك حاشیه ای و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پاركینگ های عمومی شهرداری تهران"در دستور قرار گرفت.
محمد علیخانی رئیس كمیسیون عمران و حمل و نقل شهرداری تهران در توضیح این لایحه اظهار داشت: ماهیتاً فضای پارك حاشیه ای با پاركینگ های عمومی شهرداری تهران متفاوت است و نخستین كار ما این بود كه این دو موضوع را از هم جدا نماییم چونكه ضوابط هر كدام متفاوت می باشد.
علیخانی اضافه كرد: متاسفانه پاركینگ های عمومی شهرداری تهران به سبب پایین بودن نرخ ورودیه برای بهره برداران توجیه نداشته و خیلی از آنها از كاربری پاركینگ عمومی خارج شده یا اجاره داده شده اند به خودرو سازها یا اسقاطی ها و عملاً از پاركنیگ های عمومی خارج شده و یا حتی تبدیل به انبار شده اند. پس در بررسی های كارشناسی به این نتیجه رسیدیم كه باید قیمت ها را واقعی تر كنند تا بهره برداران ناچار نباشند كاربری آنرا عوض كنند و در این راستا پاركینگ های عمومی رده بندی و درجه بندی شوند. در همین راستا هوشمند سازی خدمات نیز همچون راهكارهای موجود است.
وی افزود: در این رده بندی پاركینگ های موتور سیكلت و نیز سواری های مسافربری و اتوبوس مسافربری نیز دیده شده است.
علیخانی افزود: گزارش اعمال این اقدامات بر حسب موقعیت مكانی و میزان عرضه و تقاضا و بهره گیری از مدیریت هوشمند باید ظرف مدت یك ماه از تاریخ ابلاغ مصوبه به شورا ارسال شود.
رییس كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در توضیح بحث پارك حاشیه ای نیز اظهار داشت: در سال قبل متاسفانه به واسطه برداشت اشتباه سازمان حمل و نقل از مصوبه شورا، آن مصوبه اجرا گذاشته نشد. شورا نرخ را ارسال كرده بود و هیچ اعتراضی روی آن صورت نگرفته و تلقی دوستان این بوده كه حتما باید مكاتبه می كردند و متاسفانه كلی هم به واسطه برداشت غلطشان زیان دیدند. پس بر این اساس مجدداً نرخ گذاری صورت گرفت و ضوابطی هم تعیین شده همچون اینكه تخفیفاتی به كسانی كه كارت شهروندی شان را شارژ كنند تعلق گیرد و یا اینكه بهره برداران به ازای ایجاد هر ۷۰ فضای پارك باید یك فضا مخصوص پارك خودرو های ویژه معلولان به صورت رایگان اختصاص دهند.
در ادامه كلیات لایحه به رای گذاشته شد و به تصویب رسید.
در ادامه جلسه پیشنهادهای اعضا در امتداد بررسی جزئیات لایحه ارائه شد.
شهر بانو امانی پیشنهاد نمود در تبصره ششم این لایحه مربوط به فضای پارك حاشیه ای یك درصد عوارض معابر مجاز مدیریت پارك حاشیه ای به ۳ درصد افزایش یابد.
وی افزود: نهادهای دولتی به صورتی فضای عمومی را تبدیل به پاك كرده اند و علاوه بر فضای پارك داخلی خود فضای عمومی را تبدیل به پاركینگ خصوص كردند پس این عوارض باید به ۳ درصد افزایش یابد.
این پیشنهاد در نهایت به تصویب نرسید.
در ادامه پیشنهادی از طرف زهرا نژاد بهرام در خصوص رزرو فضای پارك به صورت هوشمند ارائه شد كه این پیشنهاد نیز به تصویب نرسید.
ادامه بررسی پیشنهادهای دیگر در این لایحه به جلسه بعد شورا موكول گشت.


منبع:

1398/11/09
20:26:29
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است