توسط اعضای شورای شهر تهران انجام شد؛

اصلاح مصوبه تخفیف به اسناد نكول شده

اصلاح مصوبه تخفیف به اسناد نكول شده به گزارش كار در محل اعضای شورای اسلامی شهر تهران مصوبه خود در مورد عرضه به اسناد نكول تخفیف به اسناد نكول شده را اصلاح كردند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا مصوبه گذشته خود در مورد تخفیفات پیشبینی شده برای اسناد نكول شده اصلاح تایپی كردند.
محسن هاشمی با بیان این كه هفته گذشته در مورد اسناد نكول شده مصوباتی داشتیم و قرار شد با تعیین مبالغ و زمان های مشخصی به افراد تخفیف بدهیم، اظهار داشت: اما این مورد هفته قبل سوء تفاهماتی را ایجاد كرد و برای عبور از این اختلافات پیشنهاد دادم كه یكبار دیگر این قسمت مصوبه در شورا بررسی شود.
وی در تشریح این سوء تفاهم اظهار نمود: در متن پیشنهاد نوشته شده بود كه خسارت تأخیر باید عرضه شود، اما در جدول مربوطه كه در مورد تخفیفات بود به این مورد توجه نشده بود و از آنجایی كه متن مصوبه با پیشنهاد مصوب تفاوت داشت و این نشان می داد كه اعضای شورا هنوز بر مبحث تسلط ندارند و زمانی كه ما این مصوبه را به شهرداری ابلاغ كردیم، معاونت مالی به این مورد ایراد گرفت.
رئیس شورای شهر تهران با بیان این كه بازه زمانی كه برای عرضه ی تخفیف در نظر گرفتیم متفاوت می باشد، افزود: ما تصویب كردیم كه اسناد با سررسید سال ۱۳۹۰ به قبل كه می تواند یك بازه بیشتر از ۲۰ ساله را شامل شود و اساسا مبالغی كه در پرداخت می كنند ارزش واقعی خویش را ندارد چون كه امكان دارد یك نفری پنج میلیون جریمه شده باشد اما پنج میلیون آن زمان كجا و حالا كجا؟ و بازه جدول طولانی است.
امامی معاون مالی شهرداری هم با بیان این كه به نظر می آید كه یك اشتباه تایپی صورت گرفته است چون كه درصد تخفیف و مبالغ اسناد مشخص است، اظهار نمود: واقعیت این است كه ما باید اینگونه پرونده ها را تعیین تكلیف نماییم، چون كه بعضاً افرادی را داریم كه میزان جریمه اش از اصل پول بیشتر است. بعنوان مثال یك نفر پرونده اش ۲۰ میلیون تومان حكم داشته اما با نپرداختن این مبلغ حالا جریمه اش ۳۰۰ میلیون شده و باید برای این فكری نماییم.
هاشمی پیشنهاد كرد به جای استفاده از كلمه «خسارت و تعدیه» از كله كلی تر «اسناد نكول» شده استفاده كنند كه اعضای شورای شهر هم به این پیشنهاد رأی موافق دادند.

1398/11/06
22:16:17
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است