افزایش ۲۰۰۰ میلیاردی سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده

افزایش ۲۰۰۰ میلیاردی سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده به گزارش كار در محل رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با مصوبه امروز مجلس، سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده 2000 میلیارد افزوده می شود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران كه به بررسی پرونده باغات اختصاص داشت، مدیریت جلسه را به ابراهیم امینی داد و در حاشیه صحن امروز، به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.
وی درباب جزئیات جلسه امروز هم اندیشی اعضای شورای شهر اظهار داشت: جلسه هم اندیشی بامداد امروز به موضوع «بررسی لایحه متمم بودجه در كمیسیون تلفیق» اختصاص داشت. این هفته كلیات لایحه متمم و بخش درآمدی به تصویب رسیده بود و یكشنبه هفته آینده نیز بخش هزینه ای آن در صحن مورد بررسی قرار می گیرد. در جلسه هم اندیشی، بحث های لازم درباب این بخش انجام شد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباب پیشنهاد ۳۰۰۰ میلیاردی برای خرید اتوبوس گفت: در لایحه متمم بودجه، یكی از تبصره ها به همین موضوع اختصاص یافت و شهرداری موظف است حتما تا آخر سال برای خرید ۱۵۰۰ اتوبوس، این میزان درآمد را وصول كند. هم اكنون این موضوع، قسمتی از تبصره های لایحه متمم بودجه است.
هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره عملكرد شورای نگهبان در رد بعضی از داوطلبان حضور در انتخابات مجلس اظهار داشت: ما در جلسه امروز شورای شهر تهران، به پرونده باغات رسیدگی كردیم و این مساله در دستور كار شورای شهر تهران نبود!
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباب نقطه نظرات متفاوت اعضای شورا درباب پرونده باغات بیان كرد: باغات هم جنبه عمومی دارد و هم جنبه خصوصی بدین سبب برای رعایت این حقوق، خصوصاً حقوق عمومی، نیاز است اعضا با دقت و حساسیت در مورد آن بحث كنند كه حقوق شهر گرفتار مشكل نشده و رأی به اشتباه داده نشود بدین سبب این حساسیت ها درباب آرای باغ، خوب است.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه درباره مشكلات مالی شهرداری و حمایت هایی مانند پشتیبانی از سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان و جشنواره ملی فیلم فجر اضافه كرد: من در این رابطه پاسخ دادم اما جشنواره فیلم فجر، یك جشنواره كشوری است كه برای انقلاب اهمیت ویژه ای دارد و شهرداری تهران نیز برای تبلیغ كارهای فرهنگی مانند پسماند، كارهای اجتماعی از این جشنواره حمایت می كند؛ درست نیست در این عرصه خصوصاً از طرف اهالی فرهنگ، تخریبی برخورد شود.
هاشمی در پاسخ به پرسشی درباب میزان افزایش درآمد شهرداری بعد از افزایش سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها اظهار داشت: این مصوبه مجلس می تواند تا ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد كل شهرداری های كشور را بالا ببرد و احتمالاً سهم تهران نیز ۲۰۰۰ میلیارد افزایش پیدا خواهدنمود.
وی در ارتباط با آخرین وضعیت لایحه اصلاح ساختار نیز توضیح داد: پیشنهاد شهرداری از ۹ معاونت به ۷ معاونت است، نظر اكثریت شورا از ۶ به ۹ معاونت و نگاه من از ۹ معاونت به ۵ معاونت است، اما این مساله هنوز در كمیسیون ها در حال بررسی است و به زودی در نوبت طرح در صحن علنی قرار خواهد گرفت.
هاشمی درباب خرید تجهیزات تشخیص بوی نامطبوع در تهران اظهار داشت: این دستگاه ها باید همانند پایش آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر قرار بگیرند.
وی افزود: تجهیزات تشخیص بو، تجهیزات گرانی نیست و بهتر است این دستگاه های پایش بو در نقاط مختلف قرار گیرند برای اینكه طی چند ماهه اخیر، این بو چندین بار تكرار شده است و باید بوسیله این تجهیزات دنبال نماییم كه منشأ هر بو در تهران چیست.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه آیا منظور شما از «منشأ بو متفاوت است»، منشأ سیاسی نیز است؟ به شوخی پاسخ داد: منظور من هم بوی سیاسی و هم طبیعی است و باید مشخص شود هر كدام از این بوها چه منبعی دارند.


منبع:

1398/11/02
14:52:01
5.0 / 5
4189
تگهای خبر: بودجه , حقوق , خرید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است