اصلاح مصوبه تعارض منافع در شورای شهر تهران؛

فهرست ممنوعه شهرسازی در تهران مشخص شد

فهرست ممنوعه شهرسازی در تهران مشخص شد كار در محل: اعضای شورای اسلامی شهر تهران فهرست ممنوعه شهرسازی و استفاده از پروانه نظام مهندسی را مشخص كردند.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، بامداد امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اصلاحیه مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

بهاره آروین با اشاره به اینكه ماده ۷ این مصوبه طبق اسناد و قوانین بالادستی نیازمند تغییراتی است، اظهار داشت: مثلاً در زمینه برخی موضوعات همچون اجتناب از تكفل اموری كه زمینه قبول منافع متعارض را به وجود آورد، باید اصلاحاتی در نظر بگیریم.

سخنگوی كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه كرد: دستورالعمل اجرایی مصوبه تعارض منافع در سال ۹۶ از طرف وزیر راه و شهرسازی ابلاغ گردید و در آن صراحتاً قید شد كه دارندگان پروانه نظام مهندسی كه در شهرداری و واحدهای تابعه كار می كنند، نباید از پروانه خود استفاده كنند. در ادامه از طرف برخی مهندسان شاغل در شهرداری به دیوان عدالت اداری اعتراضاتی شد در خصوص اینكه افرادی كه در زمینه كنترل نقشه ساختمان ورودی ندارند، نباید در استفاده از پروانه محدود شوند. به همین جهت وزیر راه تغییراتی را اعمال كرد.

آروین با اشاره به اینكه در گفتگو با دیوان عدالت اداری قرار شد مصوبه شورای شهر هم دراین زمینه اصلاح گردد، اظهار داشت: اصلاحیه ماده ۷ در خصوص این است كه دارندگان پروانه های اشتغال در هریك از رشته های ۷ گانه مندرج در قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان شامل اصلی یا مرتبط و در هر پایه كه همزمان در شهرداری تهران و واحدهای تابعه تحت هر عنوان مسئولیت بررسی یا تایید نقشه یا امور مربوط به كنترل ساختمان را بر عهده دارند، نباید از پروانه اشتغال به كار در صلاحیت های مندرج در ظهر پروانه خود و امتیازهای ناشی از آن استفاده كنند.

وی ادامه داد: دوستان در كمیسیون معماری و شهرسازی دغدغه داشتند كه ممكنست اصلاحیه نامفهوم باشد و بنا بر این تبصره ذیل ماده ۷ اصلاح گردید كه به شرح ذیل است:

شهرداری تهران مكلف است ظرف مدت حداكثر یك ماه بعد از تصویب این مصوبه لیستی شامل شهردار تهران، معاونین شهردار، مدیران كل و معاونین مدیران كل و روسای ادارات تابعه معاونت شهرسازی و معماری، شهرداران مناطق، شهرداران نواحی، معاون شهرسازی و معماری، روسای صدور پروانه، روسای نظارت فنی و روسای طرح تفصیلی و بر و كف در مناطق، روسا و مدیران فنی، مدیران و كارشناسان كنترل نقشه و ماموران بازدید دفاتر خدمات الكترونیك شهر تهران، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و معاونین سازمان نوسازی شهرداری تهران و سایر كسانی را كه مشمول این ماده واحده می شوند بعنوان فهرست ممنوعه در سامانه شهرسازی برای كلیه مناطق شهر تهران اعمال نماید.

در نهایت با رأی موافق اعضای شورای شهر تهران طرح اصلاحیه این مصوبه به تصویب رسید.


منبع:

1398/10/11
12:15:30
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: اشتغال , بودجه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است