مجید فراهانی مطرح كرد

مسئولیت اجتماعی در كشور مورد غفلت قرار گرفته است

مسئولیت اجتماعی در كشور مورد غفلت قرار گرفته است كار در محل: عضو شورای اسلامی شهر تهران به این مساله كه مسئولیت اجتماعی در كشور ما مورد غفلت قرار گرفته است، انتقاد نمود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی در نهمین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی تجلیل از برگزیدگان مسئولیت پذیری اجتماعی گفت: همه تلاش ما در شورای شهر این است كه تهران فضای بهتری برای زیست پذیری داشته باشد ولی باید توجه داشت كه این مساله بدون توجه به مسئولیت اجتماعی امكانپذیر نیست.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد: مسئولان اجتماعی جهت رفع این فاصله ها در طول دهه ها به مسئولیت خود بی توجهی كرده اند.
فراهانی با اشاره به اینكه مسئولیت اجتماعی شركتی امری پذیرفته شده در دنیا است، اظهار داشت: یكی از راه های كسب و كار و رونق آن توجه به مسئولیت اجتماعی خصوصاً در بین شركت های بزرگ است.
رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اضافه كرد: اگر شركت های بزرگ قسمتی از اعتبار خودرا صرف موضوعات اجتماعی كنند و به توسعه پایدار منطقه شان توجه داشته باشند سود بیشتری خواهند داشت و در غیر این صورت حتی به سود نیز دست نمی یابند.
وی تاكید كرد: شركت ها باید با اختصاص درآمد و سود خود به توسعه منطقه های خود در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سلامت و چالش های آب، برق و گاز تلاش كنند تا این مسئله علاوه بر منفعت خودشان ذی نفعان را راضی سازد.
فراهانی اظهار داشت: این مسئله اعتماد مصرف كنندگان را جلب می كند و احساس خوبی میان كاركنان نیز به وجود می آورد. اگر شركت های صنعتی در مكان های حاشیه ایی نیروهای منطقه ای و بومی را جذب می كردند قسمتی از مشكلات حل می شد.
عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: مدیریت شهری تلاش نموده تا این جنبش به صورت همگانی ایجاد شود. بطور مثال در منطقه ۲۱ طی دو سال قبل ۲۰ شركت قبول كردند كه نزدیك كارخانه فضای سبزی را ایجاد كنند و سهمی در رفع آلودگی به عهده بگیرند.
وی اظهار داشت: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران نیز به این مساله ورود یافته و اقدامات مؤثری انجام دادند.
فراهانی اشاره كرد: در عرصه بین المللی سال ۲۰۰۲ تحقیقی در صنعت كشور هند نشان داد كه شركت هایی كه مسئولیت اجتماعی داشته اند تجارت آنها مؤثر بوده است و این تحقیق و پیمایش بر روی بیشتر از ۱۰ هزار نفر انجام گرفته است.
وی گفت: همین طور شركت های پیشتاز در حوزه مقررات بهتر در صورت توجه به مسئولیت اجتماعی عمل می كنند و این مساله كاهش فساد تجاری را نیز به همراه دارد.
عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: طبق آمار مربوط به سال ۲۰۰۷ و پیمایش بر روی ۱۰ هزار نفر نظرسنجی در مورد شركت توشیبا انجام شد كه نشان داد ۳۷ درصد مردم این شركت را خوب و ۴۷ درصد آنرا عالی می دانند. این شركت ۱۹۷ هزار نفر را در دنیا تحت پوشش دارد و با این شركت همكاری می كنند كه مسئولیت اجتماعی نقش مؤثری در موفقیت آنها داشته است.


منبع:

1398/10/09
13:51:53
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: بودجه , شركت , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است