گزارش كار در محل؛

برف مسؤلان شهری را غافلگیر نكرد اما تهران قفل شد!

برف مسؤلان شهری را غافلگیر نكرد اما تهران قفل شد! به گزارش كار در محل در حالیكه شهروندان تهرانی در معابر شمالی پایتخت گرفتار شده اند، مسؤلان شهری می گویند از شب گذشته در آماده باش هستند اما مشاهدات تهرانی ها چیز دیگری می گوید.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، در حالیكه هواشناسی از چند روز گذشته اعلام نموده بود آسمان امروز تهران برفی است اما شهروندان مناطق شمالی تهران، بامداد امروز در برفی كه چند ساعتی آغاز به بارش كرده بود گرفتار شدند. اصغر عطایی مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران می گوید: نیروهای خدمات شهری در تمامی معابر برفی حضور دارند و با اطلاع پلیس یا شهروندان معبر برف گرفته را شن پاشی و محلول پاشی می كنند اما مردمی كه در سطح شهر مانده اند حكایت دیگری از نخستین روز برفی پایتخت را روایت می كنند. گزارش پلیس هم نشان داده است در هر نقطه ای از شهر كه برف باریده، شهر قفل شده است. سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران می گوید: از ساعت ۷ تا ۷: ۳۰ صبح، بارش در مناطق شمالی تهران شروع شد كه با عنایت به اینكه معابر شمالی تهران دارای شیب است و این شیب ها با بارش برف احتیاج به برف روبی و ریختن شن و نمك دارند كه راه باز شود و با عنایت به عدم انجام دادن این موارد، تردد در معابر شمالی تهران با مشكل روبرو شده است. وی ادامه داد: در بسیاری از مسیرها به علت نشستن برف و عدم برف روبی و پاشیدن شن و نمك، خودرو ها امكان حركت ندارند و حتی در بعضی از معابر، رانندگان خودرو های خویش را به همان صورت كه در وسط راه هستند، رها كرده اند. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران افزود: در بسیاری از مناطق شمالی بار ترافیكی كاملا متوقف شده و امكان تردد در بعضی نقاط مانند ولنجك، دربند، بلوار دانشجو، بلوار رشیدالدین فضل الله، خیابان ولی عصر، خیابان شریعتی از خیابان دزاشیب و در ادامه محورهای فرعی مثل خیابان فرمانیه و علوی و همینطور خیابان عمار تا سه راه یاسر، باهنر، خیابان كامرانیه شمالی، بلوار ارتش، بلوار اندرزگو، میدان دانشگاه آزاد در منطقه ۵، بلوار سیمون بولیوار، بلوار اشرفی اصفهانی، ستاری، بزرگراه های بابایی به غرب، امام علی به سمت شمال، چمران، صدر به سمت غرب، مدرس به شمال، چمران، یادگار امام، همت و همینطور شهید باكری از نقاطی هستند كه به علت بارش شدید برف و لغزندگی، خودرو ها امكان حركت ندارند.
به گفته پلیس در بلوارهای شهید آبشناسان و شهید ستاری تردد خودرو ها كاملاً متوقف شده و خودرو ها در این معابر، امكان تردد ندارند. مدیران شهری می گویند برف آنها را غافلگیر نكرده است و آماده برف امروز تهران بودند اما تصاویر ارسالی مخاطبان مهر كه نشان داده است مردم به علت ترافیك شدید بزرگراه چمران از تاكسی ها و وسایل نقلیه عمومی پیاده شده اند میزان این آمادگی را نشان می دهد! عطایی می گوید: امروز همه معابر سطح شهر تهران شن پاشی می شود و همه مناطق مجهز به مخازن زرد شن و ماسه می شوند. به قول او ترافیك اجازه تردد ماشین آلات و تجهیزات برف روبی در سطح شهر را نمی دهد در بعضی نقاط هم برف به اندازه ای نیست كه احتیاج به ماشین آلات باشد. زمستان سال قبل نه برف آمد كه مدیران شهری گرفتار چالش خیابان های برف گرفته و یخ زده شوند. بارش باران و باد هم هوای تهران را سالم نگاه داشت. اما نیمه دوم امسال چندان مانند سال پیش با مدیران شهری همراهی نكرد. سكون هوا آلودگی را به تهران بازگرداند و بارش اندكی برف هم تهران را دست كم در مناطق شمالی قفل كرد. اتوبوسها فرسوده تهران در آماده باش خدمات رسانی بودند اما امروز آمار اتوبوس های خراب هم افزایش داشت و خیلی از مسافران سرگردان در خیابان ها ماندند. به نظر می آید تهران با هر اتفاق كوچكی نظم ظاهری خویش را از دست می دهد.

1398/08/25
14:00:18
5.0 / 5
4390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است