رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان مطرح كرد

تكمیل ساختمان پلاسكوی جدید در نیمه دوم سال ۹۹

تكمیل ساختمان پلاسكوی جدید در نیمه دوم سال ۹۹ به گزارش كار در محل رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان اظهار داشت: ساختمان جدید پلاسكو در نیمه دوم سال 99 آماده بهره برداری می شود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، بامداد امروز پرویز فتاح رئیسبنیاد مستضعفانو جانبازان، علیرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران و نماینده كسبه پلاسكو از ساختمان در حال راه اندازی پلاسكو بازدید نمودند.
پرویز فتاح در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه روند راه اندازی پلاسكوی جدید با سرعت در حال پیشرفت است، گفت: پیش بینی می نماییم تا نیمه دوم سال ۹۹ این ساختمان تكمیل شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون عملیات عمرانی طبقات منفی در حال اتمام است، اظهار داشت: امیدواریم با سرعتی كه كار می گیرد تا بهمن ماه ستون های این ساختمان برای ۵ طبقه منفی و ۱۵ طبقه روی زمین تكمیل شود.
فتاح با اشاره به اینكه ساختمان جدید پلاسكو در زمینی به متراژ حدود هزار متر در حال راه اندازی است، اشاره كرد: سفت كاری ها تا اختتام فروردین ماه و بعد نصب تأسیسات داخلی تا نیمه دوم سال ۹۹ به طول خواهد انجامید و امیدواریم كسبه پلاسكو بتوانند در نیمه دوم سال از این پروژه بهره برداری كرده و در آن مستقر شوند.
وی با تاكید بر اینكه راه اندازی ساختمان پلاسكو با مجوز شورای شهرسازی و كمیسیون ماده ۵ و همراهی استانداری و هیئت دولت كسب شده است، درخواست كرد: پروانه ساخت این ساختمان از طرف شهرداری صادر شود.
رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان با اشاره به مخالفت هایی كه میراث فرهنگی در طراحی اولیه پلاسكو انجام داد و موجب شد پروژه حدود یك سال و نیم با تأخیر آغاز شود، گفت: ابتدا طراحی پلاسكو همانند ساختمان قدیم انجام شد كه بعد از اعتراض میراث فرهنگی، طراحی ساختمان ۵ طبقه را انجام دادیم كه با كسب رضایت باردیگر از میراث، طراحی گذشته در دستور كار قرار گرفت. بدین سبب از شهردار منطقه می خواهیم همكاریهای لازم را درباب صدور پروانه انجام دهد، برای اینكه طراحی كامل شده، نقشه ها به شهرداری ارائه شده و از هر گونه سختگیری شهرداری در حوزه معماری استقبال می نماییم.
وی اضافه كرد: ساختمان جدید پلاسكو باید الگو و نمادی در حوزه طراحی و نمای ساختمان باشد و به زیبایی های پایتخت جمهوری اسلامی اضافه كند.
وی با اشاره به اینكه معاملات كلانی فیمابین شهرداری و بنیاد مستضعفان وجود دارد، اظهار داشت: امیدواریم این پروژه بدون مانع مشكلاتش حل شود. برای اینكه ۳۰۰ كسبه منتظر به سرانجام رسیدن این پروژه هستند. تمام هزینه های ساخت پلاسكو را بنیاد متحمل شده در صورتیكه اگر بررسی های حقوقی انجام می شد بنیاد نباید همه هزینه ها را متقبل می شد در این شرایط باید شهرداری و سایر بخش های مرتبط در این راه به ما كمك كنند. حادثه تلخ و اسف بار ریزش پلاسكو و به شهادت رسیدن آتش نشانان سبب شده یك ساختمان ۱۵ طبقه تبدیل به یك اتفاق ملی شود و بنیاد نیز به خاطر همین شرایط ملی و مردمی، همه هزینه های این پروژه را پذیرفته است. بدین سبب انتظار همراهی در ادامه راه را داریم.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینكه ارتفاع ساختمان جدید مشابه ارتفاع ساختمان قدیم است، افزود: به سبب آنكه ضوابط ساخت و ساز در این مدت تغییر كرده و مشاعات افزایش پیدا كرده است، ممكنست مغازه های فعلی از لحاظ متراژ با مغازه های گذشته متفاوت باشد اما مغازه های جدید، نو، مستحكم و مدرن است و از لحاظ مقررات ساختمانی باید آسانسورها و پله های برقی و ضوابط ایمنی رعایت می شود. همین طور یادمانی از آتش نشانان پلاسكو در طبقه همكف و ورودی پیش بینی شده است كه تفاهم شده نخبگان معماری این یادمان را طراحی نمایند.
فتاح با اشاره به بخش شمالی ساختمان پلاسكو اظهار داشت: این بخش با همكاری كسبه در حال تعمیر، نوسازی و مقاوم سازی است و هزینه های آن توسط خود كسبه تأمین می شود. طراحی ساختمان پلاسكوی جدید به شكلی است كه طبقاتی به ساختمان ضلع شمالی متصل خواهد شد.
وی اشاره كرد: هم اكنون كسبه از روند كار راضی هستند و هیچگونه اختلاف نظری وجود ندارد هرچند در پروژه به این بزرگی ممكنست اختلاف نظرهای كوچكی وجود داشته باشد. بعد از تكمیل ما هزینه دیگری از كسبه نخواهیم گرفت و هم اكنون نیز با هزینه بنیاد كسبه در محل دیگری بطور موقت در حال فعالیت هستند. هرچند از بعد حقوقی و قضایی، بنیاد می توانست تمام هزینه ها را تقبل نكند.
رئیس بنیاد مستضعفان افزود: هزینه های جواز ساختمانی برای بخشی كه جز حقوق مكتسبه بنیاد است، دریافت نمی گردد و باقی هزینه ها نیز ممكنست با تخفیفی از طرف شهرداری صادر شود.

1398/08/03
14:44:28
5.0 / 5
4574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است