مدیركل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت:

مردم در گام اول برای دریافت خدمات سلامت به پزشك عمومی رجوع كنند

مردم در گام اول برای دریافت خدمات سلامت به پزشك عمومی رجوع كنند به گزارش كار در محل مدیركل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: مردم در گام اول برای دریافت خدمات سلامت به پزشك عمومی رجوع كنند.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محمد رضا میرزایی اظهار داشت: سطح بندی خدمات برای این است كه بیمار خدمات سطح یك را از پزشك عمومی دریافت كرده و هزینه چند برابر جهت رفتن به متخصص پرداخت نكند. چونكه رفتن به پزشك متخصص هم هزینه های بیمار و هم هزینه بیمه های درمانی را بالا می برد. مردم در گام اول باید برای دریافت خدمات سلامت به پزشك عمومی رجوع كنند تا اگر احتیاج به خدمات تخصصی بود، توسط پزشك عمومی به متخصص ارجاع داده شوند.
وی درباره عرضه خدمات سلامت در چارچوب نظام ارجاع و پزشكی خانواده اضافه كرد: هم اكنون افرادی كه حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت می شود، روستاییان، عشایر و ساكنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، بر مبنای قانون باید خدمات سلامت را در چارچوب نظام ارجاع و پزشكی خانواده دریافت نمایند. اگر افراد به خدمات تخصصی نیاز داشته باشند، بیمار به مراكز دولتی ارجاع داده می شود.
وی افزود: در روستاهای كشور بیشتر از ۶ هزار و ۷۰۰ پزشك در مراكز خدمات جامع سلامت مستقر شده و خدمات سطح یك به همراه تیم سلامت عرضه می شود.
مدیركل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت بیان كرد: نظام ارجاع و پزشكی خانواده برای جمعیت ساكن روستاها، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت كه از بیمه مجانی برخوردار می باشند در حال اجرایی شدن است. این افراد خدمات تخصصی و فوق تخصصی را در مراكز دولتی و مراكز خصوصی طرف قرارداد دریافت می كنند.
میرزایی اضافه كرد: البته اگر روستاییان، عشایر و ساكنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در مسافرت بوده و شرایط اورژانس داشته باشند، بدون نظام ارجاع پذیرش می شوند.
وی تصریح كرد: نظام ارجاع و پزشكی خانواده برای جمعیت شهری استان های فارس و مازندران هم اجرا می شود و اگر افراد خارج از نظام ارجاع رجوع كنند، تعرفه آنها متفاوت خواهد بود.


منبع:

1398/07/18
14:33:24
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سازمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است