محسن هاشمی در گزارش كار در محل اعلام كرد؛

تصمیم تازه مسئولان شهری برای پروژه پایانه شرق

تصمیم تازه مسئولان شهری برای پروژه پایانه شرق به گزارش كار در محل رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: برخی مسئولان شهری معتقدند پایانه جدید شرق جانمایی مناسبی نداشته اما از نظر من این پروژه باید تمام شود.محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش كه چرا با وجود تاكید بر اتمام پروژه های شهری اعتباری برای تكمیل پایانه جدید شرق در بودجه سال ۹۸ پیش بینی نشده است، اظهار داشت: این پروژه به راحتی می تواند به اتمام برسد و هم اكنون نیز امكان استفاده از آن وجود دارد برای اینكه كار ویژه ای نمانده كه مانع بهره برداری از پروژه شود اما اتفاقی كه افتاده این است كه مسئولان شهری اخیرا به این نتیجه رسیدند كه جانمایی این پایانه مناسب نبوده و پایانه كنونی شرق، موقعیت مناسب تری دارد.
پایانه شرق حفظ شود؛پایانه جدید تبدیل به اكو شود
وی افزود: پایانه شرق دسترسی های خوبی برای مسافران دارد، هتل و مغازه هایی كه در حاشیه آن ایجاد شده، برای مسافران مناسب تر است بدین سبب مدیران شهری به این نتیجه رسیده اند كه پایانه كنونی شرق پاسخ مسافران كنونی این پایانه را می دهد و حتی این نظرات بر برخی از اعضای كمیسیون حمل و نقل اثر گذاشته و آنها معتقد بودند پایانه كنونی شرق، حفظ و پایانه جدید شرق تبدیل به اكو شود.
هاشمی تاكید كرد: نظر شخصی من این است كه این پروژه باید تمام شود و بطور قطع برای همان منظور كه ایجاد شده، مورد استفاده قرار گیرد.
سوخت ارزان پایانه شرق را كم فایده كرده است
به گفته رئیس شورای شهر تهران، به سبب ارزان بودن سوخت، مردم تمایل دارند با خودروی سواری به شمال كشور سفر كنند و شاهد كاهش مسافران اتوبوس ها هستیم. زمانی كه پایانه جدید شرق طراحی شده بود، پیش بینی ۳۰۰ هزار مسافر وجود داشت كه بنظر می رسد هم اكنون ۷۰ هزار مسافر از این پایانه استفاده می نمایند. همین طور به سبب مسیر جاده شمال كه مسیر دره ای است، بعضی از مسافران ترجیح می دهند بجای اتوبوس، از خودروی سواری استفاده كنند.

به گزارش كار در محل به نقل از مهر، قبل از این بعضی از اعضای شورای شهر تهران اعلام نموده بودند مشكل عدم تكمیل پایانه جدید شرق مالی نیست بلكه حقوقی است.
نظر شخصی من این است كه پروژه پایانه شرق باید تمام شود و بطور قطع برای همان منظور كه ایجاد شده، مورد استفاده قرار گیرد. در آخرین بازدیدی كه سال قبل كمیسیون سلامت شورا از این پروژه داشت از طرف پیمانكار اعلام شد: «این پروژه اگر آبان سال قبل اعتبارات لازم برای تكمیل آن تزریق می شد با ۳۰ میلیارد تومان طی یك ماه می توانستند از آن بهره برداری كنند اما امروز دست كم ۵۰ میلیارد تومان و سه ماه برای تكمیل آن زمان لازم است. چیلر، آسانسور و ۱۰ پله برقی برای تكمیل این ترمینال نیاز است در صورتیكه پروژه نزدیك به دوسال كه متوقف مانده است. »
پروژه ترمینال جدید شرق در حالی مدت ها متوقف مانده كه ساكنان محدوده ترمینال شرق قدیم از آلودگی صوتی و هوا و ترافیك در رنج هستند و همین طور تعریض خیابان دماوند منوط به این انتقال است.
به گفته یكی از مسئولان شهری زمین ترمینال شرق قدیم مورد ادعای ستاد ۱۵ خرداد است و اگر این انتقال زودتر انجام نشود یكی از چالش های حقوقی شهرداری در آینده خواهد بود.


منبع:

1398/07/08
14:23:19
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: بودجه , حقوق , سفر , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است