هاشمی:

مشكل اصلی بوستان جنگلی چیتگر، آب است

مشكل اصلی بوستان جنگلی چیتگر، آب است به گزارش كار در محل رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: مشكل اصلی بوستان جنگلی چیتگر، آب است و باید در اولویت اصلی مدیریت این محدوده قرار گیرد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی در حاشیه بازدید از بوستان جنگلی چیتگر و بخش های خشك شده و آفت زده آن، در نشستی كه به مبحث بررسی این چالش ها اختصاص داشت، اظهار نمود: خوشبختانه مدیریت فعلی خدمات شهری این منطقه، تسلط كافی به مبحث و برنامه ها دارد كه جای تقدیر است اما مشكل اصلی چیتگر، آب است. اگر پاركی وجود دارد، به علت وجود درختان آن است و هزینه ۷ میلیاردی برای نگهداشت آن، در اولویت اصلی برای پرداخت هزینه آب باید صرف شود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه به نظر می آید هزینه نگهداشت پیدا و پنهان این پارك جنگلی ۱۰ میلیارد باشد و پرداخت ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون بعنوان آب بها هزینه ای نیست، اضافه كرد: عدم پرداخت این هزینه به هر علتی، كجی مدیریت به حساب می آید. همه پرسنل در این محدوده برای این مساله حضور دارند كه آب را به پای درختان برسانند ازاین رو اولویت اصلی باید هزینه برای آب باشد حتی اگر در مقطعی از زمان، لجبازی و آب قطع شده باشد، باید تلاش شود كه باردیگر آب به چیتگر برگردد.
وی با اشاره به اینكه امروز در تماس با رئیس آب و فاضلاب تهران، این مورد را پیگیری خواهم كرد، اظهار داشت: درختان چیتگر تشنه هستند و باید تلاش نماییم سطح آب را در چیتگر افزایش دهیم حتی باید زمین خیس باشد كه آتش سوزی ایجاد نشود.
هاشمی در ادامه با اشاره به استفاده از روش آبیاری پرفشار برای مصرف كم در فضاهای سبز سراسر دنیا اضافه كرد: متأسفانه یكی از اشكالات فضای سبز تهران، عدم برنامه ریزی جهت استفاده از آبیاری تحت فشار است و باید در این خصوص حركت جهادی صورت گیرد تا با استفاده از پساب های تسویه شده، آبیاری فضای سبز تهران از راه آبیاری تحت فشار صورت گیرد.
رئیس شورای شهر تهران تاكید كرد: در این راستا باید شهرداری یا شورا طرح یا لایحه ای در مورد تغییر سبك آبیاری فضای سبز شهرداری ارائه نمایند.
وی مشكل دیگر فضای سبز تهران را كاشت گونه های گیاهی دانست كه تناسبی با اقلیم فعلی پایتخت ندارد و اظهار داشت: باید در هنگام كاشت درختان به گونه های آن توجه گردد و نباید همان رویه گذشته را دنبال نماییم.

1398/06/28
12:33:05
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است