روایت شهردار منطقه 22از مسابقه پدر و پسر برای آتش زدن پارك چیتگر

روایت شهردار منطقه 22از مسابقه پدر و پسر برای آتش زدن پارك چیتگر به گزارش كار در محل شهردار منطقه ۲۲ چالش های پارك جنگلی چیتگر را شرح داد و اقدامات شهرداری برای مرتفع ساختن این مشكلات قدیمی را توضیح داد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، علی نوذرپور در حاشیه بازدید دو عضو شورای شهر تهران از پارك جنگلی چیتگر در پاسخ به بعضی از انتقاداتی كه در مورد نگهداری این پارك جنگلی عنوان شد، اظهار داشت: حساسیت هایی كه از جانب شورای شهردر خصوص پارك جنگلی چیتگر مطرح است مشابه دغدغه های شهرداری منطقه است كه امیدواریم این پیگیری ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد و شاهد بهبود وضعیت باشیم.
وی تاكید كرد: طی ۶ ماه گذشته این چالش ها از جانب شهرداری منطقه احصاء شده و در حال مرتفع ساختن است.
نوذرپور با اشاره به اینكه فضای سبز شهرهای كشور به علت سه حوزه، آب، زمین و اعتبارات گرفتار مشكل هستند، اظهار داشت: در صدمه شناسی ای كه در سال ۹۴ از فضای سبز كشور انجام شد و منجر به تهیه سند فضای سبز شد، تكالیفی بر عهده بعضی از سازمان ها گذاشته شد همچون تكالیفی كه وزارت نیرو در مورد در اختیار قرار دادن فاضلاب مجانی به شهرداری ها تا محل تصفیه خانه ها دارند اما ما هنوز نتوانستیم سازمان آب و فاضلاب را برای اجرای مصوبه دولت در این خصوص قانع نماییم. هرچند بزودی تصفیه خانه ای در این محل تكمیل خواهد شد كه می تواند مشكل آب فضای سبز را حل كند.
شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اینكه وزارت نیرو باید به صورت مجانی تا سرانه ۵۰۰ مترمربع فضای سبز را به صورت مجانی هزینه های آبیاری را محاسبه كند، خاطرنشان كرد: با این وجود در مقطعی، آب این پارك، قطع شده است.
وی اضافه كرد: سرانه فضای سبز منطقه ۲۲، ۱۷۰ متر است در حالیكه در بعضی از مناطق، این رقم ۱۵ متر مربع است و نباید منابع اعتباری این منطقه با مناطقی كه سرانه فضای سبز بسیار پائینی دارند، یكی باشد.
نوذرپور از تفاهم وزارت نیرو، شهرداری و جهاد كشاورزی در مورد حل مشكلات فضای سبز و پارك جنگلی چیتگر اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت امضای این تفاهم نامه، خیلی از مشكلات مرتفع می شود.
شهردار منطقه ۲۲ اظهار داشت: حدود اختیارات و مسئولیت های شهرداری در پارك جنگلی چیتگر مشخص نمی باشد. حتی ما از اداره كل منابع طبیعی درخواست كردیم فردی را به صورت ثابت در این منطقه مستقر كند و حتی دفتر كار او را هم آماده كردیم. اما آنها اعلام نمودند بعد از به ثمر رسیدن تفاهم نامه در این رابطه تصمیم گیری می كنند.
نوذرپور از تدوین طرح جامعی برای پارك جنگلی چیتگر اطلاع داد و تصریح كرد: تلاش می نماییم با اداره كل منابع طبیعی در این خصوص به تفاهم برسیم. در واگذاری های زمین از جانب دولت به نهادها، مبحث بهره مالكانه مطرح است اما ما سودی و درآمدی از حفاظت و نگهداری این پارك نمی بریم كه بخواهیم بهره مالكانه ای پرداخت نماییم.
وی از پرونده های قضایی كه از جانب اداره كل منابع طبیعی ضد شهرداری تشكیل شده، تصریح كرد: یكی از پرونده های قضایی مربوط به سه ماه پیش است كه حكم جلب من را هم گرفته بودند. مبحث پرونده قتل ۱۳ اصله درخت بود كه بعد از نشان دادن نامه اداره كل منابع طبیعی كه مجوز قطع این ۱۳ درخت را به علت بیماری داده بود، پرونده بسته شد. ما در شهرداری اجازه قطع یك درخت بیمار را هم بدون هماهنگی منابع طبیعی نداریم. در ۵ نوبت درخواست كردیم نماینده ای از جانب شهرداری در این محل مستقر شود اما پذیرفته نشد.
شهردار منطقه ۲۲ دلیل آتش سوزی های اخیر را بارندگی های اخیر دانست كه سبب رشد علف های منطقه شده كه با یك غفلت آتش سوزی رخ می دهد.
وی اظهار داشت: برخی آتش سوزی ها هم به علت بی احتیاطی های رجوع كنندگان است. البته موردی داشتیم كه یك پدر و پسر تعمدی مبادرت به آتش زدن منطقه ای در این محدوده كردند تا مشخص شود كدام یك محدوده آتش سوزی شان بیشتر است كه این دو نفر دستگیر شدند. در مورد آتش سوزی های تعمدی، ۱۰ مورد دستگیری داشتیم.
شهردار منطقه ۲۲ آخرین آتش سوزی گسترده را در روز انتخابات شورایاری ها اعلام نمود كه به علت سرعت بالای خودروی آتش نشانی، خودرو چپ می كند.
وی افزود: دیده بان هایی برای پیشگیری و اطلاع سریع از حریق تشكیل داده ایم.
نوذرپور مبحث استفاده ۴۰ درصدی از چاه های این محدوده را توسط باشگاه سواركاری و پارك آبی رد كرد و خاطرنشان كرد: در این خصوص شكایتی انجام شده بود كه هم اكنون این سواركاری یك لوله دو اینچی دارد كه در طول روز سه تا چهار ساعت امكان استفاده از آب برایش فراهم است.


منبع:

1398/06/27
22:28:18
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: سازمان , شهرداری , شورا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است