رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت توجه به ایمنی بوستانها، پارك های محلی و تاسیسات و فضای عمومی

ضرورت توجه به ایمنی بوستانها، پارك های محلی و تاسیسات و فضای عمومی به گزارش كار در محل مجید فراهانی طی تذكری به شهردار تهران، برای دومین بار به ضرورت توجه به ایمنی بوستانها، پارك های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری تاكید نمود.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی؛ رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در این متن تذكر با اشاره به حادثه ای كه طی هفته گذشته در یكی از پارك های سطح شهر رخ داده، عنوان كرد: متاسفانه سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، نوجوانانی كه در فضای سبز بزرگراه شهید ستاری مشغول بازی بودند با افتادن توپشان به محوطه مخزن ژئوممبران و ورود یكی از این نوجوانان به این محدوده برای برداشتن توپ، منجر به غرق و فوت نوجوانی ۱۷ ساله شد، این ضایعه دلخراش را به خانواده داغدار این فرزند تهران تسلیت عرض می كنم و از حادثه پیش آمده متاثر و از شهرداری تهران گلایه مندم!
وی اضافه كرد: متاسفانه علیرغم تذكر اینجانب در ۱۸ تیرماه سال جاری در مورد «لزوم توجه به ایمنی بوستان ها، پارك های محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده ها» و پاسخ شهردار محترم تهران در مورخ ۴ شهریورماه، باز هم بی توجهی به ایمنی زمینه ساز این حادثه و خانواده ای داغدار عزیزش شد، حال آنكه در صورت توجه جدی به مسئله ایمنی امروز ما شاهد این حادثه نبودیم.
رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با تاكید بر ضرورت ارتقا ایمنی در فضای شهری خاطرنشان كرد: بدون شك غفلت از ایمنی و سلامت شهروندان نابخشودنی است و لازم است ضمن روشن شدن ابعاد این حادثه، ابراز همدردی و دلجوئی از خانواده داغدار، با افرادی كه سهل انگاری، قصور و بی توجهی آنها زمینه ساز این حادثه شده است برخورد جدی شود.
فراهانی اظهار داشت: بر همین مبنا و با توجه به اهمیت فراهم كردن فضایی امن و ایمن برای حضور شهروندان معزز تهرانی در بوستانها و پارك های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری در اجرای بند ۳ ماده ۸۰قانون شوراهای اسلامی كشور، درباره «لزوم توجه به ایمنی بوستانها، پارك های محلی و تاسیسات شهری» برای دومین بار به شهرداری تهران تذكر می دهم.
عضو شورای شهر تهران افزود: لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر شاهد چنین حادثه هایی كه علتش را می توان در كوتاهی و كم كاری، ضعف نظارت و كنترل عملكرد پیمانكاران توسط واحدهای اجرایی شهرداری دانست نباشیم. همینطور ضروری می باشد نقاط حادثه خیز در فضای عمومی شهری از بروز هر گونه حادثه با اقدامات و تمهیدات جلوگیری به عمل آید.
فراهانی در انتها خاطر نشان شد: امیدوارم با اقدام بموقع، موثر و اهتمام جناب آقای دكتر حناچی، شهردار محترم تهران شاهد حضور و بهره مندی ایمن و امن شهروندان معزز تهرانی از بوستانها، پاركها و سایر اماكن تفرجگاهی شهر باشیم.


1398/06/18
23:45:55
5.0 / 5
4273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است