مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری خبر داد

۱۵ آبان آخرین مهلت حذف و اضافه بیمه تكمیلی درمان بازنشستگان كشوری

۱۵ آبان آخرین مهلت حذف و اضافه بیمه تكمیلی درمان بازنشستگان كشوری كار در محل: مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری با تاكید بر اختیاری بودن استفاده از خدمات بیمه تكمیلی درمان، آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان را 15 آبان اعلام نمود.


به گزارش كار در محل به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی كشوری، زهرا زاده غلام اشاره كرد: بازنشستگان كشوری و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی كشوری تا ۱۵ آبان ماه امسال مهلت دارند نسبت به حذف یا اضافه شدن خود و افراد تحت تكفلشان در قرارداد بیمه تكمیلی درمان اقدام نمایند. زاده غلام اشاره كرد: بیمه تكمیلی درمان بازنشستگان كشوری بر طبق ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات كشوری برعهده دستگاه های محل اشتغال است و بدین سبب استفاده از این خدمت در صندوق بازنشستگی كاملا اختیاری بوده و تنها در چارچوب مسئولیت اجتماعی صندوق و بعنوان یك بسته حمایتی برای بازنشستگان علاقه مند توسط صندوق بازنشستگی كشوری ارائه می شود. وی افزود: حدود ۲ میلیون نفر بازنشسته، اعضای تحت تكفل آنها و وظیفه بگیر به صورت كاملا اختیاری تحت پوشش این خدمات قرار دارند. زاده غلام در ادامه گفت: بازنشستگان و وظیفه بگیران می توانند به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی www.cspf.ir مراجعه نموده و نسبت به مشاهده وضعیت بیمه خود و افراد تحت تكفل اقدام نمایند و در صورت نیاز به هرگونه تغییر تا ۱۵ آبان ماه به شعب بیمه آتیه سازان بازگشت نمایند.

این مقام مسئول اعلام نمود: بازنشستگانی كه تحت پوشش این خدمت قرار ندارند، اما تمایل دارند خود و خانواده تحت تكفلشان تحت پوشش بیمه تكمیلی قرار بگیرند، می توانند با مراجعه به شعبه های شركت بیمه گر یعنی آتیه سازان حافظ در این خصوص اقدام نمایند.

زاده غلام مهلت حذف یا اضافه شدن افراد به قرارداد بیمه تكمیلی درمان را تا ۱۵ آبان ماه اعلام نمود و اظهار داشت: عزیزانی كه در قرارداد سال قبل تحت پوشش بیمه تكمیلی قرار داشتند بطور خودكار در قرارداد جدید نیز تحت پوشش خواهند بود اما اگر دیگر علاقه ای به استفاده از این خدمت ندارند تا تاریخ تعیین شده و از روش مذكور برای حذف خود و افراد تحت تكفل اقدام نمایند.

وی اشاره كرد: بعد از مهلت ۱۵ آبان، امكان حذف خدمت بیمه تكمیلی یا اضافه شدن به قرارداد وجود نخواهد داشت.

مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری تصریح كرد: بازنشستگان جدید در صورت پوشش بیمه ای فرد اصلی كه در زمان برقراری حقوق بازنشستگی تعیین می شود، سه ماه از زمان صدور حكم برقراری اولیه حقوق بازنشستگی، می توانند نسبت به افراد تحت تكفل خودرا جهت استفاده از این خدمت، اقدام نمایند.


منبع:

1398/06/13
20:13:09
5.0 / 5
4578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است