هاشمی:

گزارش حسابرسی تلفیقی محرمانه نیست

گزارش حسابرسی تلفیقی محرمانه نیست كار در محل: رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: گزارش های حسابرسی تلفیقی محرمانه نیست.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی ظهر امروز درانتها صد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در ابتدای جلسه توضیحاتی را در ارتباط با انتخابات شورایاری ها مطرح كردم اظهار داشت: جلسه ای با خانم جنیدی داشتیم و نتیجه نهایی این شد كه انتخابات شورایاری ها اجرا شود و به تعاملی بین شهرداری تهران و سازمان بازرسی كل كشور رسیده ایم. این احساس من است و امیدوارم این احساس در بازرسی كل كشور هم به وجود آمده باشد.
وی با اشاره به اینكه در انتخابات شورایاری ها ۱۲۳۱۳ نفر ثبت نام كرده اند اشاره كرد: انتخابات در ۱۷۰۴ حوزه و ۳۵۲ محله برگزار می گردد و آن طور كه مطرح شده مقرر است برای اقلیت های مذهبی نیز در مكانی همانند كلیسا یا كنیسه انتخابات شورایاری ها اجرا شود. این انتخابات با همكاری پلیس، بسیج از جانب سپاه، آموزش و پرورش، فرمانداری و شهرداری تهران برگزار می گردد و برای نخستین بار است كه انتخابات شورایاری ها مقرر است به صورت الكترونیكی اجرا شود و این بطور حتم انتخابات بدیعی خواهد بود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه سوژه گزارش تلفیق دیگر دستور جلسه شورای شهر تهران بود افزود: گزارش تلفیق گزارش مهم و زمان بری است و با عنایت به تأخیر انجام شده در ارائه گزارش های تلفیق، امروز گزارش تلفیق سال ۹۳ در صحن توسط حسابرس قرائت می شد.
هاشمی افزود: گزارش تلفیق با نظر حسابرس به شهرداری می رود و بعد از آن جهت بررسی به كمیسیون برنامه و بودجه خواهد آمد و بعد از بررسی در این كمیسیون در صحن شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. گزارش سال ۹۳ طولانی و تذكرهای حسابرس زیاد بوده است. بنا بر این تصمیم گرفتیم برای سرعت بخشیدن به ارائه گزارش تلفیق سال ۹۳ در كمیسیون برنامه و بودجه و هیأت رئیسه چاره ای بیندیشیم.
هاشمی با اشاره به اینكه تذكرات حسابرس در گزارش تلفیق سال ۹۳ بیشتر از ۲۰۰ مورد بوده است اضافه كرد: همین طور تذكرات اعضای كمیسیون برنامه و بودجه به ۱۳۰ مورد رسیده است. بعد از بررسی در صحن و رأی گیری، گزارش مجدداً به كمیسیون حقوقی می رود و در آنجا موارد مختلف احصا خواهد شد و به دنبال آن اصلاحات به شهرداری بر می گردد و بعد از بررسی در شهرداری مواردی كه نیاز به بررسی های قضایی و حقوقی دارند توسط كمیسیون حقوقی، مراحل در رابطه با آن طی خواهد شد. بگفته هاشمی از ۲۳۷ بند گزارش تلفیق در جلسه صد و پنجاه و هفتم تنها ۱۰ بند خوانده شده است.
وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینكه در انتشار گزارش تلفیق قبل از بررسی امكان پذیر است اظهار داشت: این گزارش محرمانه نیست و این مساله با نامه های غیرمحرمانه رد و بدل می شود. در واقع نظرات شورا، شهرداری و حسابرس مطرح شده و در نهایت در شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
هاشمی در پاسخ به سؤال دیگری درباب تذكرش به مدیریت شهری درباره وضعیت مترو و اعتراض نیروها عنوان كرد: اخیراً اعتراضی در مترو اتفاق افتاده كه به سبب تعدیل و جابجایی بعضی از نیروها بوده است. در آنجا عده ای از كاركنان اعتراض كرده بودند و مرا مورد خطاب قرار دادند چون فكر می كنند زمانی من رئیس مترو بوده ام و امروز رئیس شورای شهر هستم می توانم اعمال نظر كنم. این در شرایطی است كه من بعنوان رئیس شورای شهر توان اعمال نظر در مدیریت را ندارم. الان از تجهیزات مترو به خوبی استفاده نمی گردد. بعنوان مثال هم اكنون ۴ دستگاه TDM وجود دارد كه نتوانستند از آن برای توسعه مترو استفاده كنند. همین طور در زمینه فاینانس و اوراق مشاركت موفقیتی حاصل نشده است.
هاشمی با اشاره به اینكه در مجموعه متروی تهران همچون بهره برداری، كلی و واگن سازی ۱۱۰۰۰ پرسنل فعالیت می نمایند اظهار داشت: باید برای این نیروها كار ایجاد شود و برای این منظور می توان از دولت كمك گرفت. مترو باید توسعه پیدا كند.
وی درباره آخرین وضعیت پرونده شهروند توضیح داد: تعزیرات عامل توزیع را ۱۷ میلیارد تومان جریمه كرده و برای شهروند نیز ۴۵۰ میلیون تومان جریمه تعلیقی در نظر گرفته است تا جهت استفاده از برندهای مختلف دقت داشته باشد.


منبع:

1398/05/02
11:57:49
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: بودجه , ثبت نام , حقوق , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است