حسینی میلانی:

تدوین ضوابط خانه باغ گرفتار ترافیك طرح های مختلف نشود

تدوین ضوابط خانه باغ گرفتار ترافیك طرح های مختلف نشود به گزارش كار در محل سخنگوی كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری تصریح كرد: امیدوار هستیم تدوین ضوابط مربوط به طرح خانه باغ گرفتار محدودیت زمانی و ترافیك طرح های مختلف در معاونت شهرسازی و معماری نشود.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، سید آرش حسینی میلانی در یكصد و چهل و ششمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در واكنش به گزارش معاونت شهرسازی و معماری اظهار داشت: طرح «خانه باغ» چندی قبل از جانب شورای شهر مورد تصویب قرار گرفت. این طرح نیازمند تهیه الزامات و ضوابط تكمیلی مربوط به كاربری های سازگار با حفظ باغات است تا بعنوان جایگزین مصوبه قبلی، بستر مناسب برای توسعه اقتصاد سبز شهری را داشته باشیم.

وی افزود: امیدوار هستیم تدوین ضوابط مربوط به طرح «خانه باغ» گرفتار محدودیت زمانی و ترافیك طرح های مختلف در معاونت شهرسازی و معماری نشود.

این عضو شورای شهر تهران تدوین و اجرایی ساختن شاخصهای توسعه پایدار در حوزه شهرسازی را ضروری دانست و تصریح كرد: در برنامه ششم توسعه كشور، رعایت حقوق محیط زیستی مردم مورد تاكید قرار گرفته و در این چارچوب لازم است برای اجرایی كردن شاخصهای توسعه پایدار اقداماتی صورت گیرد. البته شهرداری در اینباره در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بازبینی هایی انجام داده، ولی لازم است این شاخص ها برای مناطق مختلف تهران تهیه شود و هنوز جای كار بسیاری وجود دارد.

حسینی میلانی اضافه كرد: در تهران ما هیچ تناسبی میان معیارهای زیست پذیری با بارگذاری ها و تراكم های ساختمانی نمی بینیم. در این چارچوب لازم است معاونت شهرسازی و معماری نقش راهبری را در تدوین ضوابط مربوط به شاخصهای توسعه پایدار برعهده گیرد.

وی با اشاره به مسئله حریم تصریح كرد: حفظ راهبردی حریم شهر تهران مسئله ای ضروری می باشد كه در شورایعالی شهرسازی هم مورد تصویب قرار گرفته است. سند بالادستی حریم تهران از نظر محیط زیستی دارای اهمیت است. در این چارچوب مدیریت یكپارچه باعث عدم گسترش آلودگی هوا، حفظ دارایی های سبز، پیشگیری از تجاوز به روددره ها می شود.

رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر افزود: ما برای پیشبرد این مسئله می توانیم از ظرفیت های شورایعالی استان ها و شورای استان تهران استفاده نماییم و به همین خاطر از آقای گلپایگانی می خواهم پیگیری هایی اثربخش تری را در این رابطه انجام دهند. همینطور نهایی شدن تعیین مرز حریم ۱۸۰۰ متر از مطالبات كمیته محیط زیست شورا است كه باید هرچه سریعتر نهایی شود، چونكه می توان با كمك مردم از تجاوز جدید به حریم جلوگیری كرد.

حسینی میلانی شفافیت را یكی از رویكردهای مهم شورای پنجم دانست و اظهار داشت: در حوزه تغییر كاربری ها و تصمیمات كمیسیون ماده ۵ ما نیازمند شفاف سازی هستیم و ضروری می باشد شورا و شهروندان در جریان امور قرار بگیرند. متاسفانه طی سال های گذشته حق شهر رعایت نشده و به همین خاطر لازم است شفاف سازی هایی بخصوص در حوزه های در رابطه با فضای سبز و محیط زیست در فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری كمیسیون ماده ۵ صورت گیرد.

1398/03/20
12:14:16
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: اقتصاد , حقوق , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است