در صحن شورای اسلامی شهر تهران مطرح شد

تهران حریم ندارد، معاونت شهرسازی احتیاج به خانه تكانی دارد

تهران حریم ندارد، معاونت شهرسازی احتیاج به خانه تكانی دارد به گزارش كار در محل عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران اظهار داشت: معاونت شهرسازی احتیاج به خانه تكانی دارد.


به گزارش كار در محل به نقل از مهر، زهرا نژاد بهرام در واكنش به عرضه گزارش معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در صحن شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: انتظار داشتیم گزارش خوبی از كمیسیون حساس ماده ۵ عرضه شود؛ گزارش مقایسه ای با دور قبل و اینكه در چه محورهایی فعالیت می كند اما چیزی در این خصوص عرضه نشد؛ همین انتظار در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده شهر تهران هم وجود دارد و این مورد با عنایت به چند برابر شدن بودجه بافت فرسوده از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

رئیس كمیته شهرسازی در ارتباط با حوزه حریم تهران هم اظهار داشت: تهران نه حریم دارد و نه ندارد و ما مدام طرح های توسعه ای را طراحی می نماییم اما هیچ نگهدارندگی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار داشت: تنها جایی كه از تعرض به حریم جلوگیری می كرد، شركت (حریم بان شهربان) بود كه بدون مجوز حقوقی شورای شهر به زیر مجموعه یگان حفاظت درآمد و قابل تأمل است و رویكرد ما توقف این اقدام است تا طرح ها متوقف نماند؛ ضمن اینكه در این خصوص دو نامه هم به حناچی، شهردار تهران هم ارسال شده اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

نژادبهرام همینطور در ارتباط با تكالیف طرح تفصیلی اظهار داشت: در این عرصه همچنان خیلی از تكالیف دست نخورده روی دست ما باقی مانده است.

وی با اشاره به اینكه ساختار معاونت احتیاج به خانه تكانی دارد، اظهار داشت: ۸۰ درصد درآمدهای شهر تهران را معاونت شهرسازی ایجاد می كند؛ چطور نمی تواند در حوزه ساختاری انقلابی برای بهبود در حوزه عملكردی ایجاد كند؟ انتظار دقت و جدیت بیشتری در معاونت شهرسازی می رود.

كمیته های نما و مناطق و ساختارهای نامشخص آن مبحث دیگری بود كه نژادبهرام به آن اشاره نمود و اظهار داشت: در ارتباط با برنامه های آینده معاونت شهرسازی، طرح های آینده معاونت را نمی دانیم و خیلی از طرح ها همچنان در دست اجراست.

1398/03/19
15:09:15
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: بودجه , حقوق , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است