هاشمی:

هیچ كس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

هیچ كس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد كار در محل: رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: آن چه مسلم است مرجع تشخیص باغ شورای شهر می باشد و هیچكس نمی تواند رأی شورا در این زمینه را زیر سوال ببرد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، در یكصد و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، بررسی ۱۰ پرونده از باغات شهر تهران برای تشخیص باغ یا غیر باغ بودن در دستور قرار گرفت كه به بیشتر آنها رسیدگی شد.
یكی پرونده ها مربوط به پلاكی بود كه توسط دیوان عدالت اداری حكم باغ بودن شورای شهر تهران را ابطال كرده بود.
ابراهیم امینی در این رابطه اظهار داشت: مواقعی كه قانون صلاحیت برای دیوان عدالت قائل شده كه پس از تصمیم گیری در شورا این نهاد می تواند بررسی شود باید اثری در آن مترتب باشد.
محسن هاشمی نیز اظهار داشت: آنچه مسلم است مرجع تشخیص باغ شورای شهر می باشد و هیچكس نمی تواند رأی شورا در این زمینه را زیر سوال ببرد.
صدراعظم نوری نیز در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران، در مخالفت با تصمیم كمیسیون شهرسازی در خصوص غیر باغ بودن این ملك اظهار داشت: این ملك متعلق به بنیاد مستضعفان است و با استفاده از مصوبه برج باغ ۱۳ طبقه ساخته كه سطح اشغال در طبقه یك و دو ۷۰ درصد و در ۹ طبقه زیرزمین حدوداً ۱۰۰ درصد است. اگر رأی به غیر باغ بودن این ملك بدهیم در واقع از آنجایی كه پروانه دارد، به خلاف آن رسمیت داده ایم.
او افزود: قرار بود ساخت و ساز در ۳۰درصد ملك باشد اما حالا بیشتر از ۷۰ درصد ملك ساخته شده است و می خواهد از شورا عدم خلاف بگیرد تا بتواند اختتام كارش را ستاندن كنند و اگر شورا می خواهد رأی بدهد باید این موضوعات را نیز مدنظر قرار دهد.منبع:

1398/03/06
19:52:17
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: ساخت و ساز , شهرسازی , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است