تاكید رئیس سازمان حج برنقش محوری زیارت در اعتلای دانشجویان

تاكید رئیس سازمان حج برنقش محوری زیارت در اعتلای دانشجویان كار در محل: رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه زیارت می تواند نقش موثری در ارتقای دانشجویان داشته باشد، اظهار داشت: بایدلوازم و اسباب فیض كامل آنان از این سفرهای زیارتی برقرار شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان در جریان دیدار حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس جدید ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با وی ادامه داد: زیارت ظرفیتی باارزش برای ارتقا باورهای دینی و اعتقادی در انسان دارد به شكلی دل ها با امام معصوم و ابعاد وجودی آن بزرگواران، ارتباطی نزدیك تر می یابد و دل های در این زیارت صیقل خورده و روح جلا می یابد و حداقل بهره ای كه زائر از زیارت كسب می كند، آشنایی با كلام و سیره امام معصوم است. او همینطور در ادامه با اشاره اینكه ظرفیت دانشجویان بعنوان نیروی جوان دارای تخصص، ایده و خلاقیت در كنار خودباوری و خداباوری آنان می تواند در حل مشكلات كشوربویژه در حوزه اجرایی و مباحث اجتماعی بسیار گره گشا باشد اظهار داشت: باید در بهره گیری از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان و دانشجویان در این راستا به خوبی بهره بردو این توان و خلاقیت و تخصص را پای كار آورد. رشیدیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی و ایجاد بسته های متنوع سفرهای زیارتی به تناسب خواست، ذائقه و توانایی مالی اقشار و گروه های مختلف مردمی و زائران به منظور بهره مندی همگان از این سفرهای معنوی اظهار داشت: دانشجویان نیز می توانند متناسب با ایام تعطیلی، میان ترم و غیره از ظرفیت های پیش بینی و برنامه ریزی شده برای سفرهای زیارتی به صورت سازماندهی شده اقدام نمایند. وی در این دیدار همین طور از آمادگی كامل سازمان حج و زیارت برای نمایش هرگونه خدمات در حوزه عتبات مطابق نظر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها خبرداد و اظهار داشت: سازمان علاقمند است تا در كنار نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، نقش خودرا در ارتقای فرهنگی، اخلاقی و دینی دانشجویان ایفا نماید.

نقش سازمان حج و زیارت در تسهیل زیارت زائران

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز در این دیدار اظهار داشت: توفیق تسهیل زیارت زائران اقدامی مهم می باشد كه خوشبختانه در سازمان حج و زیارت برای این امر برنامه ریزی كرده اید. حجت الاسلام رستمی با اشاره به حضور مطهری پور بعنوان رئیس جدید ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان كشور اضافه كرد: رئیس قبلی این ستاد حجت الاسلام فقیهی خدمات بسیار خوبی را در این عرصه نمایش كرد و امید است حجت الاسلام مطهری پور این خدمات را به شكل كامل تر و بهتری دنبال نماید. وی اشاره كرد: در صورتیكه امكان نمایش خدمات ارزان تر برای دانشجویان فراهم گردد تعداد بیشتری از دانشجویان می توانند از ظرفیت معنوی زیارت استفاده نمایند.

بسته های متنوع سفرعتبات اقدامی مطلوب برای دانشجویان

رئیس جدید ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان كشور نیز در این جلسه اظهار داشت: ایجاد بسته های متنوع برای سفر به عتبات عالیات بسیار مطلوب است اما نیاز به نمایش تخفیف مناسب برای سفرهای دانشجویی است. حجت الاسلام مطهری پور با قدردانی از تعامل و خدمات سازمان حج و زیارت در این رابطه، خواهان فراهم شدن امكاناتی برای دریافت هزینه های این زیارت به صورت دو مرحله ای شد.


منبع:

1398/03/03
23:03:35
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است