از سوی كشاورزان، دامداران و خیران خوزستانی صورت گرفت:

پرداخت بیشتر از ۲۶ و هفت دهم میلیارد تومان زكات در استان خوزستان

پرداخت بیشتر از ۲۶ و هفت دهم میلیارد تومان زكات در استان خوزستان به گزارش كار در محل مدیركل كمیته امداد امام خمینی(ره) استان خوزستان اظهار داشت: كشاورزان، دامداران و خیران خوزستانی در سال گذشته، ۲۶ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان زكات واجب و مستحبی پرداخت كردند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مرتضی موصلی بابیان اینكه مشاركت كم نظیر مردم و همكاری مبلغان و مؤدیان زكات استان، زمینه را برای عرضه خدمات مؤثرتر به نیازمندان و محرومان فراهم نموده است، اظهار نمود: كشاورزان دامداران و خیران و خوزستانی پارسال ۲۶ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان زكات واجب و مستحبی پرداخت كردند.
وی با تاكید بر اینكه زكات جمع آوری شده هر منطقه در همان منطقه به مصرف می رسد، اضافه كرد: ۷۰ در صد زكات جمع آوری شده برای رفع مشكلات معیشتی و ۳۰ درصد آن برای ساخت پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه می شود.
مدیركل كمیته امداد استان خوزستان با اشاره به تحقیق ۱۰۵ درصدی پیشبینی كمیته امداد در جمع آوری زكات، اظهار داشت: زكات جمع آوری شده در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال پیش از آن ۲۷٫ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینكه زكات جمع آوری شده هر منطقه برای رفع مشكلات نیازمندان و ساخت پروژه های عام المنفعه هزینه می شود، اضافه كرد: تهیه جهیزیه، معیشت نیازمندان، درمان، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، ساخت و بازسازی مسكن ازجمله سرفصل های مصرف زكات است.
موصلی به استفاده بیشتر از ظرفیت روحانیون در زمینهٔ ترویج و توسعه فرهنگ زكات اشاره نمود و اظهار داشت: كاهش فقر و تقویت بنیان اقتصادی خانواده های نیازمند از بركات احیای این فریضه الهی در جامعه است.

1398/02/27
13:27:01
5.0 / 5
4408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است