مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاكید كرد؛

ورود پزشك خانواده به ۶ استان، لزوم اجرای نظام ارزیابی وسع

ورود پزشك خانواده به ۶ استان، لزوم اجرای نظام ارزیابی وسع كار در محل: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، از اجرای نظام ارجاع الكترونیكی و پزشك خانواده در ۶ استان آگاهی داد و اظهار داشت: اجرای نظام ارزیابی وسع ضروری می باشد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، طاهر موهبتی، بامداد شنبه در كنفرانس ملی بیمه همگانی كه در بیمارستان شهید رجایی برگزار شد، اضافه كرد: محورهای كنفرانس امروز به صورتی انتخاب شده كه علاوه بر به روز بودن، رویكردهای اصلی سازمان بیمه سلامت است.
وی با اشاره به اینكه ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: خدماتی كه به آنها نمایش می شود بوسیله ۵ صندوق صورت می گیرد كه اخیرا باز مددجویان كمیته امداد باز به افراد تحت پوشش ما پیوسته اند كه این اقدام در امتداد تجمیع منابع صورت گرفته است.
موهبتی اظهار داشت: پوشش افراد مجهول الهویه یكی از مخاطرات ما بود كه در این بحث باز توانستیم اقداماتی را انجام دهیم اما هنوز بخش قابل توجهی از جمعیت ایران فاقد هر گونه پوشش بیمه ای هستند این در شرایطی است كه هیچ مانعی برای بیمه این افراد وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اشاره كرد: در خیلی از كشورها بیمه مبنای نمایش خدمات به افراد است اما در كشور ما كد ملی مبناست و تمام این موارد باید در آئین نامه ارزیابی وسع دیده شود كه حداقل خدشه را به خدمات مطلوب از لحاظ كمی و كیفی به گروه های نیازمند وارد نماییم.
موهبتی با اشاره به اینكه هر چه به پوشش صددرصدی بیمه همگانی نزدیك می شویم سخت تر خواهد شد، اظهار داشت: یكی دیگر از مواردی كه مورد تاكید است حفاظت مالی در بیمه سلامت است كه اقدامات ارزشمندی صورت گرفته بطوریكه امروز هزینه ای كه مردم از جیب می دهند كاهش پیدا كرده اما آنچه در قانون آمده ۲۵ درصد است و هنوز فاصله بسیاری با این عدد داریم.
وی اشاره كرد: ۲۳ میلیون روستایی تحت پوشش بیمه بلاعوض هستند و تعداد قابل توجهی از افراد هستند كه بدون ارزیابی وسع تحت پوشش قرار گرفته اند كه این موضع می تواند بعنوان چالش و مشكلی مطرح شود كه باید در نظام ارزیابی وسع آنرا رفع كرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: امروز یكی از اشكالات و چالش های بیمه های اجتماعی منابع مالی است بطوریكه مصارف بر منابع پیشی گرفته است.
وی همین طور اظهار داشت: ایجاد مركز ملی تحقیقات بیمه سلامت در دستور كار قرار دارد كه مجوز آن باز ستاندن شده است.
موهبتی از اجرای نظام ارجاع الكترونیكی و پزشك خانواده در ۶ استان مازندران، زنجان، گیلان، فارس، گلستان و آذربایجان شرقی در سه ماهه اول امسال آگاهی داد و اضافه كرد: مردم به حقوق شهروندی واقف نیستند.
وی اظهار داشت: چه معنایی دارد كه ۳۴ میلیون نفر یعنی حدود ۸۵ درصد جمعیت بیمه شدگان كشور ما بلاعوض باشند بنا بر این باید نظام ارزیابی وسع بطور دقیق اجرایی شود.
موهبتی تاكید كرد: در امتداد اجرای طرح نسخه نویسی الكترونیكی در هر استان یك شهرستان را انتخاب نموده ایم تا نسخه نویسی الكترونیك را اجرایی نماییم.
وی با اشاره به اینكه ۸۰۰ میلیون بار بازگشت در سازمان بیمه سلامت داریم اظهار داشت: رسیدگی الكترونیكی اسناد در اصفهان شكل گرفته و ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های ما را به صورت الكترونیكی رصد می كند.
موهبتی همین طور درباب استفاده از كد ملی به جای دفترچه بیمه بیمه سلامت اظهار داشت: در این خصوص باز طرح حذف دفترچه در ۶۰۵ بیمارستان دولتی اجرایی می شود.
وی اشاره كرد: وقتی مردم از حقوق شهروندی خود مطلع باشند مطالبه گری انجام می شود و نظارت بیشتری صورت می گیرد.
موهبتی با اشاره به اینكه ۲۰ میلیون بازگشت از بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان داریم اظهار داشت: تأسیس مركز ۱۶۶۶ كه بطور هفتگی پاسخگویی شهروندان است اما در این خصوص فاصله زیادی داریم و گاهی اوقات خودمان را سرزنش می نماییم كه چگونه در خلأ و جدا از مردم بخشنامه هایی صادر می نماییم كه مردم را به مخاطره می اندازد و می بینیم كه بخشنامه های ما مؤثر نبوده بنا بر این بعضاً موجب می شود آنرا اصلاح نماییم.وی با اشاره به اینكه باید از چالش هایی كه در سال ۹۵ برایمان اتفاق افتاد، درس بگیریم، اضافه كرد: در آن سال ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان زیان انباشه به وجود آمد؛ در حالیكه در همان سال دولت مبادرت به چاپ ۸ هزار میلیارد اوراق كرد كه باید گفت اگر این اوراق چاپ نمی شدند، ما با حدود ۱۲ هزار میلیارد زیان انباشه مواجه بودیم.موهبتی اظهار داشت: بودجه بیمه های سلامت ۵ یا ۶ برابر افزایش یافته، اما باز هم بدهی های قابل توجهی داریم كه باید به آن رسیدگی شود. مصارف و منابع باید به شكلی مدیریت شوند كه فشاری به مردم وارد نشود.وی با اشاره به اینكه حدود دو میلیون نفر رفع همپوشانی صورت گرفته است، اضافه كرد: باید طی ۶ ماه آینده پایگاه اطلاعات بیمه شدگان را به شكل جدی آغاز نماییم تا بتوانیم با استعلام این اطلاعات از همپوشانی جلوگیری نماییم.


منبع:

1398/02/08
11:06:57
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: بودجه , بیمه , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است