حناچی:

سیل به آستانه تهران رسیده بود

سیل به آستانه تهران رسیده بود به گزارش كار در محل شهردار تهران اظهار داشت: در بارندگی های ۱۲ فروردین، سیل به آستانه تهران هم رسیده بود كه با تلاش همكاران ما به خوبی این بحران مدیریت شد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، شهردار تهران در جلسه علنی روز یكشنبه شورای شهر تهران در جریان بررسی دو فوریت لایحه مجوز به شهرداری تهران برای كمك به سیل زدگان استان های گلستان، لرستان و خوزستان با اشاره به اینكه در شروع سال جدید بارندگی ها منجر به خسارات زیادی در كشور شد، اظهار داشت: شهرداری تهران در شروع سال جاری سه مأموریت عمده داشت. آمادگی برای سیل احتمالی در تهران كه با آماده باش در مناطق و لایروبی انهار همراه بود، نشاط اجتماعی در شروع سال نو و كمك به استان های نیازمند كه شهرداری تهران نخستین شهری بود كه كمك های خویش را به استان گلستان اعزام كرد و مورد تشكر و تقدیر وزیر كشور و مدیران بحران كشور قرار گرفت.
وی اضافه كرد: وظیفه تخلیه آب در آق قلا به عهده نیروهای شهرداری بود همینطور تجهیزات و ماشین آلاتی به خرم آباد اعزام كردیم. برپایه تصمیم دولت استان معین سوسنگرد برعهده شهر تهران گذاشته شد و ما سعی كردیم عمده كمك ها مردمی باشد و تجهیزات و امكانات مادی و معنوی را به این مناطق اعزام نماییم.
حناچی با اشاره به اینكه سعی كردیم با عنایت به شرایط بودجه كمتر از كمك های نقدی استفاده نماییم و بیشتر بر روی كمك های فنی و مردمی تاكید داشتیم، تصریح كرد: در بعضی مناطق ناگزیریم از وجه هم بهره برده به صورت مثال در آق قلا نیاز به شستشوی هزار خانه است كه نیاز به استفاده از نیروهای انسانی و تجهیزات است. شورا باید اجازه قانونی این استفاده را به ما بدهد.
شهردار تهران در ادامه با اشاره به بارندگی های ۱۲ فروردین در پایتخت اظهار داشت: سیل تا آستانه تهران هم آمد و شرایط اضطراری بوجود آمد و رودخانه وردآباد در تقاطع جاده قدیم كرج، آب تا عرشه پل بالا آمد كه ما در جریان این اتفاق به ۵۰۰ هزار نفر پیام زده و آماده باش بودیم و تلاش های به موقع از این اتفاق جلوگیری كرد كه در نهایت این لایحه با ۱۹ موافق و بدون مخالف به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

1398/01/25
15:58:09
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: بودجه , شهرداری , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است