رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران در گزارش كار در محل:

نصب سامانه آگهی سریع سیل در رودخانه شمالی پایتخت

نصب سامانه آگهی سریع سیل در رودخانه شمالی پایتخت كار در محل: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران اعلام نمود: پروژه سامانه آگهی سریع تهران به نیمه رسیده و نخستین رودخانه پایتخت در نیمه نخست سال به این سامانه مجهز می شود.احمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت تهران در روز طبیعت اظهار داشت: برمبنای اعلام سازمان هواشناسی آسمان تهران امروز كمی ابری است و ما شاهد بارش پراكنده و وزش باد هستیم بدین سبب امروز پایتخت ثبات نسبی دارد و شاهد بارش های شدید چند روز گذشته نخواهیم بود.
وی افزود: در دو روز گذشته حجم زیادی از بارندگی را شاهد بودیم اما كمترین آبگرفتگی را در سطح شهر شاهد بودیم. یكی از نقاط آب گرفته ای كه شب گذشته گرفتار آب گرفتگی شده بود خیابان سازمان آب و آریافر (جلال آل احمد) بود كه با تلاش نیروهای آتش نشانی هم اكنون این مشكل برطرف شده است.
صادقی اشاره كرد: با وجود شدت بارش در روز گذشته در سطح شهر تهران مشكل حادی را شاهد نبودیم اما در اطرف شهر تهران برمبنای مدیریت بحران استانداری وضعیت مناسب نبود خصوصاً در اطراف شهر آفتاب و بخش های جنوب و جنوب غربی پایتخت كه بعضی از روستاها گرفتار آبگرفتگی شدید شده بودند كه هم اكنون این مشكلات كمتر شده است.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران در پاسخ به این پرسش كه اعلام شده پس از بارندگی های طولانی یكی از مخاطرات جانبی علاوه بر سیلاب نشست های موضعی و ریزش زمین خصوصاً در زمین مركزی و جنوبی شهر است، اظهار داشت: مدیریت بحران شهر تهران این مساله را در دستور كار قرار داده بود و فرونشست و رانش زمین در مناطق ۲۲ گانه یكی از موضوعاتی بود كه به دقت مورد رصد قرار گرفته بود.
صادقی افزود: در اواخر شب گذشته تنها در منطقه مولوی فرونشستی به وجود آمده بود كه این مشكل برطرف شد.
وی درباب گودال عمیق منطقه ۱۸ و خطرات احتمالی به سبب بارندگی های چند روز اخیر در این محدوده گفت: پلی كه شكست پل كن نبود بلكه پلی قدیمی در منطقه چهاردانگه بود و خطری برای پایتخت نداشت، گودال های منطقه ۱۸ از دغدغه های چند ساله مدیریت شهری است كه سرانجام موفق شدیم از ادامه فعالیت در این منطقه جلوگیری نماییم. در ضمن مدت بارندگی باز مسیر رودخانه كن كنترل شده بود دیواره این كنترل مقاوم سازی و پایدار شده بود مسیر رودخانه لایروبی و موانعی برای عدم خروج آب به وجود آمده بود و خوشبختانه شب گذشته بطور ویژه این منطقه مورد رصد قرار گرفت كه خوشبختانه شاهد مشكلی نبودیم.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران اشاره كرد: فرونشست و نشست های موضعی ناشی از بارندگی منطقه ای از تهران را تهدید نمی كند و تنها مشكل فرونشست مولوی بود كه برطرف شده است.
صادقی به شهروندان تهرانی سفارش كرد با عنایت به اینكه بارندگی شدیدی را شاهد نخواهیم بود اما همچنان به ارتفاعات نروند و در راه رودخانه ها اتراق نكنند.
وی افزود: به سبب بارندگی های شب گذشته مسیر كن-سولقان و فشم به سبب ریزش كوه مسدود است و تنها ترددهای محلی انجام می شود.
صادقی در پاسخ به پرسش دیگری درباب آخرین وضعیت سامانه آگهی سریع سیل باز توضیح داد: این پروژه در نیمه راه است و پروژه مشتركی است كه با سازمان هواشناسی در حال انجام این پروژه مشترك هستیم. تجهیزات لازم خریداری شده و مدل سازی روی یكی از رودخانه های شمال شهر تهران انجام شده است. برمبنای زمان قرارداد این سامانه بر روی این رودخانه در شش ماهه اول سال ۹۸ راه اندازی خواهد شد و امیدواریم با حمایت دولت و شورای شهر تهران و سایر رودخانه های پایتخت باز مجهز به سامانه آگهی سریع سیل شوند.

1398/01/13
13:39:23
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: خرید , سازمان , شهروندان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است