خزانه دار شورای شهر تهران خبر داد:

تحقق ۸۳ درصدی درآمدهای شهرداری تهران در ۱۱ ماه ۹۷

تحقق ۸۳ درصدی درآمدهای شهرداری تهران در ۱۱ ماه ۹۷ به گزارش كار در محل خزانه دار شورای شهر تهران اظهار نمود: شهرداری تهران در برش عملكردی یازده ماهه سال ۹۷ توانسته مبلغ ۱۳۳ هزار و ۲۶ میلیارد ریال یعنی ۸۳ درصد را تحصیل كند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، سید حسن رسولی درباره گزارش حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران در دی و بهمن امسال و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب سال ۱۳۹۷، اظهار نمود: در ارزیابی كلی شهرداری تهران بر مبنای بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملكردی دو ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۲۹ هزار میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خویش را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار كند كه در دو ماه دی و بهمن ۱۳۹۷ توانسته مبلغ ۳۴ هزار میلیارد ریال یعنی معادل ۱۱۷ درصد را تحصیل كند.
وی افزود: همینطور شهرداری مبلغ ۱۵ هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال هزینه در دو ماه دی و بهمن یعنی معادل ۵۹ درصد مصارف دو ماهه خویش را منظور كرده است. ثبت میزان ۵۹ درصد مصارف برای دو ماه، مبین فاصله زمانی در نحوه ثبت رویدادهای مالی شهرداری است.
خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: در بخش عملكرد منابع در دو ماه دی و بهمن ماه امسال، شهرداری تهران با مازاد عملكرد ۵ هزار میلیارد ریال نسبت به بودجه مصوب مواجه بوده، كه عمده این مازاد عملكرد مربوط به بخش درآمدهای نقدی است.
به گفته رسولی، در بخش منابع حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای، كه عمدتاً مربوط به عوارض تغییر كاربری، واگذاری مازاد تراكم مجاز و فروش اموال و املاك شهرداری است، در دی و بهمن شاهد عملكرد ۱۴ هزار و ۸۰۳ میلیارد ریالی در مجموع دو ماه هستیم كه نسبت به مصوب شورا یعنی ۱۲ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال با مازاد عملكرد ۲ هزار و۳۷۹ میلیارد ریال یعنی معادل ۱۱۹ درصد تحقق در این بخش مواجه هستیم.
نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: در بخش منابع حاصل از تملك دارایی های مالی، كه تأمین منابع ناشی از استقراض مبتنی بر وام و سایر شیوه های تأمین مالی را شامل می گردد، در حالیكه شهرداری مكلف به تأمین ۱۰ درصد منابع از این محل بوده، شاهدیم مبلغ ۲ هزار و ۱۲۴ میلیارد ریال یعنی ۵/۷ درصد از منابع خویش را در دو ماه دی و بهمن از این محل تأمین كرده به عبارتی در این دو ماهه در سرفصل مذكور نسبت به بودجه مصوب ۵/۲ درصد كمتر استقراض صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه در بخش عملكرد مصارف در دی و بهمن ماه ۱۳۹۷، طبق رویدادهای ثبت شده در دفاتر مالی شهرداری تهران، كسری عملكردی ۱۰ هزار و ۷۸۴ میلیارد ریالی یعنی ۴۰ درصدی نسبت به بودجه مصوب وجود دارد، كه عمده این كسری عملكرد مربوط به بخش تملك دارایی های سرمایه ای است، در حالیكه شهرداری مكلف به هزینه ۴۳ درصد منابع در این محل بوده، شاهدیم مبلغ ۵ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال معادل ۳۴ درصد از مصارف دو ماهه را در بخش تملك دارایی های سرمایه ای، كه عمدتاً به هزینه های توسعه شهر و اجرای پروژه های عمرانی اختصاص می یابد، هزینه كرده است.
رسولی همینطور اظهار داشت: در بخش مصارف هزینه ای شاهد عملكرد ۹ هزار و ۵۰۹ میلیارد ریال، معادل ۷۷ درصد از بودجه مصوب، در دو ماه دی و بهمن هستیم. این سرفصل ۶۰ درصد كل مصارف شهرداری در دی و بهمن ماه ۱۳۹۷ را از آن خود كرده است.
وی اظهاركرد: در بخش مصارف تملك دارایی های مالی یا همان هزینه های بازپرداخت وام ها، تسهیلات و دیون شاهد عملكرد ۷۷۸ میلیارد ریالی در دو ماه دی و بهمن ماه هستیم، ۶/۲۶ درصد نسبت به دو دوازدهم بودجه مصوب تحقق یافته است. در این دو ماهه عملكرد این سرفصل علامت مثبتی در خصوص تمایل كمتر شهرداری به تأمین منابع از راه وام است. البته مطمئناً هزینه های قطعی و پرداختی بیشتر از ارقامی است كه در گزارش شهرداری به آن اشاره شده و این امر متأسفانه ناشی از عدم ثبت به روز اسناد پرداختنی بوده، لازم است شهرداری تهران تمهیدات لازم برای روز آمد نمودن ثبت اسناد مالی و عرضه گزارشات دقیق را مورد توجه جدی قرار دهد.
خزانه دار شورای شهر تهران درباره عملكرد یازده ماهه امسال هم اظهار داشت: شهرداری تهران بر مبنای بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملكردی یازده ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۵۹ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خویش را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار كند. شهرداری تهران در برش عملكردی یازده ماهه سال ۹۷ توانسته مبلغ ۱۳۳ هزار و ۲۶ میلیارد ریال یعنی ۸۳ درصد را تحصیل كند.
وی افزود: همینطور شهرداری تهران مبلغ ۵۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه در یازده ماهه معادل ۳۶ درصد مصارف خویش را ثبت و به شورا عرضه كرده، مطمئناً شهرداری الان مازاد درآمد بر مصارف معادل ۷۹ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریالی ناشی از این گزارش را در خزانه خود موجودی ندارد و هزینه كرده است و این مساله باید با ثبت و گزارشگری دقیق مصارف برطرف شود.
رسولی ابراز امیدواری كرد كه طی اسفندماه بودجه نقد و غیرنقد ۱۷ هزار و۴۰۰ میلیارد تومانی امسال با جهش ۱۷ درصدی نسبت به ۱۱ ماهه اخیر تحقق یابد. تحقق این آرزو منوط به كسب درآمد ۲ هزار و ۹۵۸ میلیارد تومان طی اسفند ماه است. متوسط یك دوازدهم بودجه سالیانه مبلغ یك هزار ۴۵۰ میلیارد تومان است. در این صورت كسری بودجه ای در سال ۹۷ نخواهیم داشت. همینطور گزارش دقیق عملكرد حساب های درآمد و هزینه سال جاری را وفق ماده ۷۹ قانون شهرداری متعاقباً به استحضار خواهم رساند.

1397/12/27
13:50:03
5.0 / 5
4397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است