نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور كشور برگزار شد

سرلشكر باقری: دفاع مقدس نیازی به خیال پردازی ندارد

سرلشكر باقری: دفاع مقدس نیازی به خیال پردازی ندارد كار در محل: رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اظهار داشت: حضور مختصصان در راهیان نور در امتداد پاسخگویی به شبهه و ابهامات جوانان پیرامون دفاع مقدس یك لزوم است.به گزارش كار در محل به نقل از ایسنا، سرلشكر محمد باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور كشور با اشاره به اینكه ما بعنوان نسلی كه دفاع مقدس را دیدیم باید قدر و ارزش آنرا به خوبی بشناسیم و به دیگران بشناسانیم بیان كرد: باید جوانان بدانند كه در دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است. اگر امنیت پایدار و آرامش قابل اعتماد در كشور داریم و اگر مردم ایران سربلند هستند و فرهنگ اصیل ایران رشد می كند مرهون دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان است.

وی اظهار داشت: جوانی اگر یك دفعه بتواند از یادمان های دفاع مقدس بازدید كند یك فرصت بی نظیر است. باید شرایطی ایجاد شود كه جوانان بتوانند سوالات خودرا بپرسند و پاسخ آنرا دریافت نمایند. حضور مختصصان در راهیان نور در امتداد پاسخگویی به شبهه و ابهامات جوانان پیرامون دفاع مقدس یك لزوم است.

وی با اشاره به فعال بودن شورای سیاستگذاری راهیان نور در ۱۲ ماه سال، سوژه مقابله با تحریف در روایتگری راهیان نور را مهم دانست و اضافه كرد: در سوژه مقابله با تحریف هرچه تلاش نماییم جای كار بیشتری دارد. دفاع مقدس آنقدر قوی است و اعتبار دارد كه نیازی به خیال پردازی و تحریف ندارد و باید حداكثر تلاش را نماییم، حقایق را بازشناسی نماییم و به جوانان و زائران نمایش دهیم.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اشاره كرد: امكان دارد آموزش های روایتگری شكل روتین به خود بگیرد و این دقت كاهش پیدا كند پس هر ساله باید آنرا به روز نماییم تا صحیح ترین روایت ها با بیان شیوا و تكنولوژی روز در اختیار مردم قرار گیرد.

سرلشكر باقری با مهم دانستن مسئله امنیت و مراقبت اظهار داشت: دشمنان انقلاب به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به عناصر علاقه مند به انقلاب هستند و راهیان نور جایی است كه علاقه مندان به انقلاب حضور دارند و نیروهای نظامی و انتظامی باید مراقبت بیشتری كنند. كاروان ها باز باید مراقبت لازم را داشته باشند، در دستورالعمل ها نسبت به رفت و آمد و استقرار كاروان ها دقت لازم صورت بگیرد تا شاهد حادثه ای نباشیم.

وی اضافه كرد: از آنجائیكه ۷۰ درصد زائران راهیان نور را جوانان می سازند وزارت علوم، مسئولان دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش كه عهده‎دار اصلی اعزام جوانان به راهیان نور هستند اهتمام بیشتری به این مساله داشته باشند تا جوانان حداقل یك دفعه به این سفر بروند.

سرلشكر باقری افزود: عده ای از محققان در شهرها و در تجمعات كاروان ها و جلساتی كه برگزار می گردد حضور پیدا كنند و به تشریح عملیات ها و پاسخ به پرسش ها بپردازند. سوال و پاسخ رو در رو در رفع ابهامات دفاع مقدس كمك‎كننده است.

وی بر پیگیری بحث به روزرسانی یادمان ها اصرار كرد و تصریح كرد: برای ما جالب است كه مقام معظم رهبری بر راهیان نور تاكید خاص دارند و مهر ماه كه پیشكسوتان بحث ادبیات دفاع مقدس به محضر ایشان رسیدند مطالبه گری ۱۰۰ برابری اقدامات راهیان‎نور را خواهان شدند.

به گزارش كار در محل به نقل از ایسنا، درانتها این نشست ۴۰ موشن گرافی رویدادهای دفاع مقدس، چندین كتاب، كلیپ و پوستر شهدای شاخص سال ۹۸ رونمایی گردید. همین طور سردار نادر ادیبی، سردار علی فضلی، سردار یعقوب سلیمان، سردار محسن فتحی زاده، سرهنگ رحیم رفیعی و دكتر پیرحسین كولی وند كه هریك از فعالان حوزه راهیان نور هستند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
1397/12/16
13:32:12
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: دانشگاه , سفر , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است