مدیركل اشتغال و كارآفرینی بنیاد شهید در گفتگو با مهر:

عرضه مشاوره شغلی و تسهیلات مالی برای توسعه كسب و كار ایثارگران

عرضه مشاوره شغلی و تسهیلات مالی برای توسعه كسب و كار ایثارگران به گزارش كار در محل مدیركل اشتغال و كارآفرینی بنیاد شهید اظهار داشت: عرضه مشاوره های شغلی، تخصصی، اعطای مجوز و تسهیلات مالی به ایثارگران برای توسعه خود اشتغالی ها انجام می شود.


سردار حسن زاده مدیركل اشتغال و كارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اشتغال ایثارگران اظهار داشت: به صورت كل دو راه كار برای اشتغال ایثارگران درنظر گرفته شده است كه استخدام دولتی ازجمله خصوصی و دولتی و كارآفرینی، استارت آپ ها و خود اشتغالی را شامل می شود. وی با اشاره بر برنامه ریزی های انجام شده در جهت بهبود خود اشتغالی و كارآفرینی ها توضیح داد: بحث مشاوره، تسهیل دریافت مجوز، برگزاری دوره های آموزشی و اعطای تسهیلات مالی ازجمله اموری است كه بنیاد شهید به منظور اشتغال ایثارگران انجام می دهد. مدیركل اشتغال و كارآفرینی بنیاد شهید درمورد مشاوره های شغلی عنوان كرد: ایثارگرانی كه قصد كارآفرینی را داشته باشند از جانب بنیاد مشاوره شغلی شده و با دوره های لازم هدایت شغلی می شوند. وی افزود: بعد از مشاوره اولیه و تعیین مسیر اشتغال زایی، مشاوره های فنی و تخصصی هم به این افراد عرضه داده می شود. حسن زاده افزود: بعد از تشخیص شغل مناسب برای فرد، بنیاد شهید اعطای آسان مجوزهای شغلی لازم، آموزش های تخصصی و پرداخت تسهیلات هم برای این افراد انجام می دهد. وی با اشاره به اینكه در زمینه آموزش هم طی یك سال قبل با مجتمع آموزش فنی تهران كه یكی از معتبرترین مراكز آموزشی بوده و مدرك بین المللی دارد، قرارداد آموزشی داشته ایم، تصریح كرد: باتوجه به قراردادی كه با این مجموعه داریم ایثارگران می توانند از خدمات و دوره های آموزشی لازم استفاده كنند. حسن زاده اضافه كرد: بعلاوه تفاهم نامه ای هم با مركز آموزش عالی وزارت جهاد كشاورزی منعقد كرده ایم كه ایثارگران كار آفرین می توانند از خدمات این مجموعه و دریافت مدارك تخصصی استفاده كنند. وی بابیان اینكه بحث آموزش را به صورت مطلوب پوشش داده ایم، تصریح كرد: بعلاوه اولویت های كسب مجوز برای ایثارگران بوجود آمده تا امكان صدور مجوز تسهیل شود. حسن زاده اعطای وام و تسهیلات مالی را مرحله دیگر كمك به ایجاد كسب و كار ایثارگران خواند و تصریح كرد: ایثارگران در نهایت با رجوع به صندوق اشتغال درخواست وام، با عنایت به نوع شغل ازجمله مشاغل خانگی تا كارخانه های بزرگ وام و بسته های مالی با نرخ سود مختلف داده می شود.

مدیركل اشتغال و كارآفرینی بنیاد شهید با اشاره به اینكه صندوق توسعه ملی همكاری قابل توجه ای در زمینه تسهیلات مالی با بنیاد شهید داشته است، اظهار داشت: انتظار می رود در مجلس شورای اسلامی هم تسهیلات قرض الحسنه برای كسب و كار ایثارگران در نظر گرفته شود.

وی درمورد بودجه تخصیص داده شده به بنیاد شهید در سال آینده خاطرنشان كرد: مدیریت و اجرای اهداف مدنظر با بودجه تعیین شده مشكل خواهد بود اما در حال مدیریت بودجه هستیم و امیدواریم قادر به عملی كردن برنامه های خود با این مبلغ باشیم.

1397/12/06
14:34:38
5.0 / 5
4780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است