رئیس شورای شهر تهران مطرح كرد؛

دریافت عوارض از شهروندان خارج از وظایف معاونت حمل و نقل و ترافیك

دریافت عوارض از شهروندان خارج از وظایف معاونت حمل و نقل و ترافیك كار در محل: رئیس شورای شهر تهران در تذكری اظهار داشت: وضع عوارض یا هر دریافتی مشابه از شهروندان تهرانی، خارج از وظایف معاونت حمل و نقل و ترافیك است.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای یكصدو سیزدهمین جلسه شورا با اشاره به اینكه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و ۲۲ دیماه سالگرد تشكیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی اظهار داشت: شورای انقلاب به شكلی آغازین شورا در نظام و مادر همه مجامع قانون گذاری جمهوری اسلامی شمرده می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه صورتجلسات شورای انقلاب به قلم دكتر شیبانی عضو پیشكسوت ادوار شورای اسلامی شهر تهران كه دبیری شورای انقلاب را باز برعهده داشتند، تقریر شده است اظهار داشت: این اسناد ثمین كه در اختیار آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار داشت، مقرر است بزودی طی مراسمی از جانب خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت دهه فجر تحویل سازمان اسناد و كتابخانه ملی شود تا مورد استفاده پژوهشگران و علاقمندان تاریخ انقلاب اسلامی قرار گیرد.
وی در ادامه و در تذكری به سوژه عوارض استفاده از تونل های شهری تهران اظهار داشت: در بررسی ها مشخص شد كه خبری ابتدا به صورت شنیده و شایعه در رسانه ها منعكس شد و تكذیب هم نشد. در مطبوعات پیش نویس این لایحه منتشر گردید كه فرایند كارشناسی نداشت و اظهار نظر و گمانه زنی در مورد وضع عوارض یا هر دریافتی مشابه از شهروندان تهرانی، باز در حیطه اختیارات مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر تهران است و نمایش لوایح پیشنهادی باز باید با امضای شهردار تهران و در مجلس شورای اسلامی از راه شورایعالی استانها صورت پذیرد.
محسن هاشمی در ادامه اضافه كرد: بدین سبب انتشار مطالب بی استناد قانونی و گمانه زنی هایی كه به تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان می انجامد با ناپختگی و تغییر مكرر ارقام پذیرفته نیست و از شهردار تهران می خواهم كه نسبت به ساماندهی فعالیتهای رسانه ای پراكنده معاونتها و شهرداری های مناطق در فضای مجازی در چارچوب مشخص شده در ساختار مدیریت شهری اقدام نموده و دیگر شاهد این نوع اقدامات نباشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنانش خاطر نشان ساخت: همین طور لازم می دانم به حكم وظیفه از تمامی كسانی كه در آیین بزرگداشت دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سراسر كشور شركت كرده یا با ایراد سخنرانی و انتشار مقاله مبادرت به تجلیل از ایشان كردند، خصوصاً ریاست جمهور قدردانی كنم.
وی بابیان اینكه البته برخی اظهار نظرها باز در فضای مجازی صورت گرفت كه این گرامیداشت را نوعی تقدیس تلقی كردند، اضافه كرد: این در شرایطی است كه نه خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی ونه یاران و بزرگانی كه از ایشان تجلیل كردند، هاشمی را مقدس و بری از اشتباه و خطا نمی دانند.
محسن هاشمی اظهار داشت: رفتار آیت الله هاشمی رفسنجانی همانند هر فرد دیگری، می تواند توام با خطا باشد كه نیازمند نقد و بازبینی است و نكته قابل اهمیت آنجاست كه اولین منتقد هاشمی، خود ایشان است، در خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی مواردی وجود دارد كه ایشان به تند بودن یك موضع و رفتار خود در زمان نوشتن خاطرات در شامگاه همان روز اشاره و در ایام بعد به دنبال جبران آن، تلاش می كنند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروزه باز نقد رفتار و تصمیمات آیت الله هاشمی رفسنجانی، بصورتی سازنده و بدون توهین، تهمت و دستكاری تاریخ، از نظر ما مثبت تلقی میگردد و از انتقاد كارشناسی عملكرد ایشان مانند تجلیل از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی قدردانی می نماییم.
وی هدف تجلیل از آیت الله هاشمی رفسنجانی را نه تبلیغ ایشان كه ترویج خاصیت های مثبت وی در جامعه برشمرد و اضافه كرد: هاشمی دیگر در دنیا نیست كه به تبلیغ نیاز داشته باشد بلكه دنیای ما و جامعه ما بیشتر از هر زمان دیگری به خاصیت های مثبت او نظیر عقلانیت، صبر، مدارا، دوری از افراط و تفریط و اعتدال نیازمند است و تجلیل از هاشمی، ترویج این خاصیت هاست، همانگونه كه نقد سازنده هاشمی، در قالب عقلانیت و منطق نیاز امروز ماست.

1397/10/23
14:04:42
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است