معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران خبر داد؛

بررسی حذف طرح زوج و فرد در شورای عالی ترافیك

بررسی حذف طرح زوج و فرد در شورای عالی ترافیك به گزارش كار در محل معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اظهار داشت: طرح زوج و فرد به صورت مقطعی و موقت مفید بوده و در طولانی مدت سبب افزایش آلودگی هوا می گردد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، محسن پورسیدآقایی در جلسه این هفته ارتباط مستقیم سامانه ۱۸۸۸، درباره این سامانه شهرداری تهران اظهار داشت: سامانه ۱۸۸۸ به صورت مستمر به شكایات و انتقادات شهروندان تهرانی رسیدگی می كند و معمولاً جلسات ارتباط مستقیم این سامانه دو بار در سال مختص معاونت حمل و نقل و ترافیك می باشد.
وی اجرای طرح زوج و فرد به روش فعلی را نادرست و غیركارشناسی دانست و با اشاره به اینكه این طرح قرار بود به صورت مقطعی و فقط در مواقع اضطرار اجرا شود، اضافه كرد: سال قبل شهرداری مطالعاتی را درباره آثار و چگونگی اصلاح طرح زوج و فرد انجام داد و نتایج از آن حكایت می كند كه این طرح سبب آلودگی هوای شهر شده و افراد اقدام به تهیه دو خودرو با پلاك های مختلف می كنند كه این روند افزایش ترافیك و آلودگی هوا را به دنبال داشته است. طبق بررسی بانك جهانی، مشخص شد كشورهایی كه محدودیت پلاك گذاشته اند شكست خورده اند و آلودگی هوا هم افزایش داشته است. این طرح به صورت موقت مفید بوده اما در طولانی مدت آلودگی بیشتر هوا را سبب می گردد كه در صورت تأیید و تصویب شورای ترافیك این طرح در سال آینده حذف خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیك درباره عوارض ورود به طرح ترافیك و محدوده زوج و فرد اظهار داشت: در مصوبه شورای شهر قید شده اشخاصی كه وارد این دو محدوده می شوند باید عوارض ورود به طرح پرداخت كنند و در صورت عدم پرداخت، این عوارض بعنوان بدهی آنان تلقی شده كه برای اطلاع رسانی به شهروندان این بدهی با درج تاریخ به شهروندان پیامك می گردد. شهرداری مكلف به وصول عوارض این بخش بوده و اشخاصی كه در سامانه " تهران من" حساب خویش را شارژ نكرده اند این عوارض بعنوان بدهی بر روی پلاك خودرویشان ثبت و زمانی كه برای تغییر پلاك یا پرداخت عوارض سالیانه رجوع می كنند این عوارض ها به صورت یكباره از حسابشان كسر می گردد.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه نرخ عوارض به نوع معاینه فنی و ساعت ورود و خروج بستگی دارد، ابراز كرد: این مبلغ از حداقل ۱۳۴۰۰ تومان در روز شروع می گردد و برای خودروهایی كه معاینه فنی خودور برتر دارند۲۸۰۰۰ تومان و فاقد معاینه فنی برتر هم ۶۳ هزار تومان می باشد.
معاون شهردار تهران اضافه كرد: برای پرداخت این عوارض ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است كه در صورت پرداخت به موقع آن مشمول دریافت تخفیف می گردند و این عوارض هم صرف گسترش وسایل حمل و نقل عمومی برای رفاه حال بیشتر شهروندان می گردد.
افتتاح ۶ مركز معاینه فنی
حسینی منش مدیر عامل ستاد معاینه فنی تهران هم در این نشست با اشاره به اینكه حدود ۳۰۰ هزار خوردو در خارج از شهر تهران معاینه فنی دریافت نموده اند و تنها ۱۰ درصد خودروها فاقد معاینه فنی هستند، تصریح كرد: مراكز معاینه فنی در این روزها خلوت بوده و با تمام ظرفیت به شهروندان خدمات دهی می كنند.
مدیر عامل ستاد معاینه فنی اضافه كرد: هفته آینده دو خط سیار و دو مركز ثابت و جمعاً ۶ خط به خطوط معاینه فنی تهران اضافه خواهد شد كه با افتتاح این ۶ خط، تعداد خطوط تهران به ۵۰ عدد خواهد رسید.
وی بیان كرد: ۱۵۰۰ خودروی سنگین در اكیپ مشترك پلیس و ستاد معاینه فنی تهران كنترل شده است كه متأسفانه ۲۶ درصد خودروها باوجود داشتن معاینه فنی در تست مجدد مردود شدند.
حسینی منش با اشاره به اینكه بیشتر خودروهای مردود شده در تست معاینه فنی مربوط به خودروهای حمل زباله، نخاله و باربری می باشند اضافه كرد: تلاش بر این است تا دقت و نظارت بیشتری اعمال شود و خودروهای دودزا و مشكل ساز از رده خارج گردند. شهروندان هم در صورت مشاهده اتوبوس و تاكسی های دود زا می توانند آنرا به سامانه ۱۸۸۸ اطلاع رسانی نمایند.
۱۰۷ درخواست توسط معاون حمل و نقل و ترافیك پاسخگویی شد
معاون حمل و نقل و ترافیك به درخواست ۱۰۷ شهروند رسیدگی نمود و (موضوعات اتوبوسرانی) ایستگاه اتوبوس، تأخیر اتوبوس، عملكرد اتوبوس و اتوبوس فرسوده(و درخواست های ترافیكی) پل عابر پیاده، یك طرفه نمودن خیابان، درخواست علائم ترافیكی و مشكلات طرح ترافیك(در صدر مطالبات شهروندان این حوزه قرار داشت. در این نشست علاوه بر معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، سایر مدیران ارشد این حوزه هم برای پاسخگویی به شهروندان حضور داشتند و از سایت دریافت پیام سامانه ۱۸۸۸ هم بازدید نمودند.

1397/09/17
20:13:17
5.0 / 5
4347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است