سرپرست سابق وزارت تعاون خبر داد؛

برقراری مستمری ۴۰۰ هزار معلول در دو ماه و نیم گذشته

برقراری مستمری ۴۰۰ هزار معلول در دو ماه و نیم گذشته كار در محل: سرپرست سابق وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در مدت دو ماه و نیم موفق شدیم ۴۰۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت را تحت پوشش دریافت مستمری قرار دهیم.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تودیع و معارفه وزرای تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه با حضور معاون اول رئیس جمهور در محل این وزارتخانه در حال برگزاری است، اظهار داشت: ابتدا وظیفه دارم از تلاش های دكتر ربیعی كه طی ۵ سال وزارت اقدامات ماندگار و اثربخشی را به ارمغان گذاشته اند، تشكر كنم؛ برخورداری ۱۱ میلیون نفر از جمعیت كشور از بیمه سلامت، افزایش مستمری مددجویان دو نهاد بزرگ حمایتی یعنی كمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی به رغم تنگناهای مالی، پیگیری برای اجرای قانون جامع پشتیبانی از معلولان، كوشش برای افزایش دستمزد كارگران و تقویت سه جانبه گرایی از اقدامات ماندگار و موثر آقای ربیعی در طول ۵ سال وزارت است.
سرپرست سابق وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: بنده افتخار پیدا كردم در مدت دو ماه و نیم سرپرستی این وزارتخانه، اقداماتی را در حد توان انجام دهم كه در این زمینه از معاونان و مسئولان و مدیران این وزارتخانه تشكر می كنم.
وی خاطرنشان كرد: سفر به ۸ استان، پیگیری برای تحت پوشش قراردادن افرادی كه سالها در دولت های گذشته از دریافت مستمری محروم بودند و همینطور دستور جلسات مختلف در جهت اجرای دقیق قانون اشتغال روستایی و عشایری همچون اقداماتی است كه در مدت دو ماه و نیم گذشته در دستور كار قرار گرفت و در این مدت كوتاه موفق شدیم ۴۰۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت را تحت پوشش دریافت مستمری قرار دهیم.
محسنی بندپی در بخش دیگری از اظهارات خود، ضمن تبریك به شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای كسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای شریعتمداری در دوران سخت و حساس پذیرفت مسئولیت این وزارتخانه بزرگ را برعهده بگیرد. وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بزرگترین وزارتخانه اجتماعی كشور و كلیدی ترین وزارتخانه برای عبور از دوران تحریم است.
وی با تاكید بر گستره وسیع فعالیت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی هم افزود: این وزارتخانه از كودكان كار تا سالمندان و همینطور افرادی كه دچار صدمه های اجتماعی هستند و به خدمات این وزارتخانه چشم دوخته اند در دامنه فعالیت های این وزارتخانه قرار می گیرند.
سرپرست سابق وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در انتها خاطرنشان كرد: امیدواریم بتوانیم با جهت گیری های درست و مبتنی بر شواهد شرایطی را فراهم نماییم كه همچون گذشته تحریم های روان گرا با همدلی و برخورداری از نیروهای شایسته را پشت سر بگذاریم.

1397/08/21
18:55:47
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: اشتغال , بهزیستی , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است