گزارش كار در محل به نقل از مهر؛

مكن ای بامداد طلوع، سوگواران در بین سوگواران

مكن ای بامداد طلوع، سوگواران در بین سوگواران كار در محل: این روزها ایران در تسخیر سیاه پوشانی است كه نام ابوالفضل را سوگوارانه و با حزن، فریاد می زنند.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، این روزها ایران در تسخیر سیاه پوشانی است كه هر كدام با لهجه خاص منطقه خود، حسین(ع) و عباس(ع) را فریاد می زنند. آذری ها، لرها، اصفهانی ها و... اقوام مختلف ایرانی هر كدامشان بخشی از شهر را قرق كرده اند و نوحه می خوانند و حزنی كه در تمامی ایران جاری می گردد.
ایران غرق در حزن و اندوه است؛ حزنی كه هر چه به ظهر عاشورا نزدیك تر می شویم، اندوه بیشتری می گیرد و دل ها را منقلب تر می كند. به دسته های عزاداری و تكیه ها و هیئت ها كه نگاهی بیندازی، نمادها به جای واژه ها سخن می گویند كه كلام را یارای رساندن بار اندوه نیست.
گهواره های متعددی كه روی دست ها آرام آرام تكان تكان می خورد، از مادران اشك می گیرد و درون تو را آشوب می كند كه: «به كدامین گناه، كشته شدی».
شیون سوزناك و كشداری كه یك لحظه حنجره ها را رها نمی كند، یكسره جاری است. در كوچه پس كوچه های سراسر ایران، فریاد نام حسین به آسمان می رسد و اندوه گرم ماسیده به اشك، خواب را در چشمان اندوهگین می شكند.
و مشك های فرسوده و گل آلود آب كه تیرهای تشنه لب به آن چسبیده اند و فریاد و شیون نام عباس در مواجهه با این تصویر، چه سوگوارانه فریاد می زنند.
اندوه در كوچه ها و خیابان ها، جاری شده است
این روزها، نام حسین، نام زینب، نام عباس و نام قهرمانان كربلا بلندترین فریادی است كه به عرش می رود: «باز زمین و آسمان بوی حسین می دهد».
دور تا دور هیئت ها را سوگوارانی گرفته اند كه گوششان با همه نواهای عزاداری همراه می گردد و شانه هایشان به شنیدن نام حسین می لرزد.
دسته های زنجیر و سینه زنی خیابان را قرق كرده اند و حزن مداحی ها، در همه خیابان ها و كوچه ها جاری شده است.
به هر گوشه و كناری كه نگاه بچرخوانی، رنگ حزن می بینی و چشمان اشك باری كه به سوگواران و عزاداران، خیره شده اند و شانه هایی كه از هجوم غم به لرزه در آمده اند.
«مكن ای بامداد طلوع» آهی است كه لحظه ای فروكش نمی كند؛ شرمی كشدار كه از دل تاریخ بیرون آمده است. هر چه عاشورا نزدیك تر می شود، اندوه اوج می گیرد و اشك جاری تر می گردد. فریاد یا حسین و یا ابوالفضل چنان از حنجره ها بیرون می ریزد كه لرزه بر تن انسان می اندازد و شانه ها چنان از هق هق می لرزد كه لحظه ای سكون ندارد.

1397/06/29
14:08:37
5.0 / 5
5439
تگهای خبر: شورا , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است