به پیشنهاد مجید فراهانی؛

طرح اصلاح الگوی مصرف در شهرداری به تصویب رسید

طرح اصلاح الگوی مصرف در شهرداری به تصویب رسید كار در محل: در جریان هشتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، رئیس كمیته بودجه و نظارت به بحث و بررسی در مورد طرح اجبار شهرداری تهران به كاهش هزینه و اصلاح الگوی مصرف پرداخت.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، مجید فراهانی در مورد طرح «الزام شهرداری تهران به كاهش هزینه و اصلاح الگوی مصرف» اظهار داشت: مسئله كاهش هزینههای شهرداری تهران و آخر دادن به روند اداره گران شهر یكی از دغدغههای اساسی شهروندان معزز تهرانی بوده است و بر همین مبنا در بند ۳۷ رویكردها و اولویت های اصلاح طلبان برای فعالیت شورای پنجم مسئله «بازنگری و اصلاح تراز مالی (منابع و مصارف) شهرداری تهران» مطرح گردیده است.

رئیس كمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران اضافه كرد: بدون شك تحقق بخشیدن به اصلاح تراز مالی شهرداری بدون توجه به كاهش هزینهها و پرهیز از هزینه های غیر ضروری و تجمل گرایی و اصلاح الگوی مصرف امكان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: بر همین مبنا و در تداوم و تكمیل مصوبات پیشین شورای اسلامی شهر تهران در این حوزه بخصوص مصوبه «الزام شهرداری تهران به اجرای برنامه اصلاح الگوی مصرف» مشتمل بر دو ماده و یك تبصره ذیل آن ـ به همراه برنامه اصلاح الگوی مصرف» مصوب ۱۳۸۸.۳.۲۶ شورای اسلامی شهر تهران و «سنجش و ارتقای بهره وری در شهرداری» مصوب ۱۳۹۰.۵.۲۲ شورای اسلامی شهر تهران است.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه اظهار داشت: پیشنهادطرح «الزام شهرداری تهران به كاهش هزینه و اصلاح الگوی مصرف» با قید یك فوریت با همراهی و امضاء ۱۲ نفر از همكاران عزیز تقدیم هیئت رئیسه محترم شورای شهر تهران شد تا با بهره گیری از ظرفیت های قانونی این مهم به سرانجام برسد و در نتیجه تصویب آن شهر از عواید مدیریت هزینهها و صرفه جوئی در مصارف بهره مند شود.

فراهانی عنوان كرد: بر خلاف آنكه ما در شهرداری شاهد توجه به درآمدها و تشكیل كمیته درآمد و پیگیری های مداوم برای تحصیل و دریافت درآمدها هستیم، هم اكنون هیچ ساختار و اراده جدی برای مدیریت و كاهش هزینه های شهرداری وجود ندارد، حال آنكه شرایط اقتصادی ویژه كشور و شهر تهران به گونه ای است كه بیش از گذشته باید به كاهش هزینه ها توجه نماییم.

رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران خاطرنشان كرد: با عنایت به شرایط اقتصادی فعلی بر مبنای پیش بینی صندوق بین المللی پول كه به بررسی وضعیت اقتصادی كشور در سال ۲۰۱۸ با تاكید بر روند در بازه ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۱ دارد، ما شاهد كاهش رشد اقتصادی كشور به محدوده ۴ درصد در سال ۱۳۹۷ و باقی ماندن آن در همین بازه در افق میان مدت، دو رقمی شدن تورم در سال ۱۳۹۷ و باقی ماندن آن در محدوده نرخ های دو رقمی پائین در بین مدت، افزایش كسری بودجه دولت به علت جبران افزایش بهره بدهی وام های گذشته و جبران كسری صندوق های بازنشستگی و افزایش تنش های داخلی و خارجی كه منجر به تعویق اصلاحات مالی و اقتصادی مورد نیاز بخش بانكی، بودجه، نرخ ارز و... می شود، خواهیم بود.

وی افزود: بر همین مبنا استفاده از ابزار مدیریت هزینه ها برای پیشگیری از كسری بودجه ناشی از افزایش بهره بدهی وام ها و... می تواند راهگشا باشد.

گفتنی است طرح «الزام شهرداری تهران به كاهش هزینه و اصلاح الگوی مصرف» كه با قید یك فوریت و حمایت ۱۲ عضو شورا به پیشنهاد دكتر فراهانی تقدیم هیئت رئیسه شورا شده بود با ۲۰ رأی موافق به تصویب رسید.

1397/06/11
14:54:43
5.0 / 5
4406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است