محسن هاشمی عنوان كرد

تعداد معاونین شهردار كاهش پیدا كند، تاكید بر تدوین برنامه عملیاتی

تعداد معاونین شهردار كاهش پیدا كند، تاكید بر تدوین برنامه عملیاتی كار در محل: رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: شهردار هم اكنون ۹ معاون دارد كه پیشنهاد ما كاهش معاونین به ۶ معاونت استمحسن هاشمی در جلسه هم اندیشی نخبگان شهری با مبحث سند استراتژیك برنامه سوم شهر تهران با اشاره به اینكه تهران در طول دهه های اخیر دو برنامه داشته كه یكی از آنها از ابتدای سال ۸۸ تا ۹۲ و دیگری از سال ۹۲ تا ۹۷ بوده و هم اكنون در حال تدوین برنامه پنجساله سوم هستیم، اظهار داشت: سال قبل سیاست های كلی برنامه سوم تصویب و ابلاغ گردید و شورا به شهرداری ۶ ماه فرصت داد كه بر طبق این سیاست های كلی برنامه پنجساله سوم را تدوین كند كه هنوز انتظار داریم تا آخر تابستان این برنامه تدوین شود.
هاشمی با اشاره به اینكه تابحال تنها ۳۰ درصد از وظایفی كه قانون برای مدیریت شهرها پیش بینی كرده به آنها واگذار شده است، اظهار داشت: باید در ابتدای هر برنامه بلندمدت شهر بنویسیم كه هنوز مدیریت یكپارچه شهری اتفاق نیفتاده و باید طی این پنج سال به گونه ای مدیریت نماییم كه شهر به سمت مدیریت یكپارچه برود.
رئیس شورای شهر تهران اظهاركرد: باید برنامه های راهبردی از سطح محلات و مناطق شروع شود تا امكان تبدیل آن به یك برنامه عملیاتی وجود داشته باشد و باید در این برنامه ها به نگاه مردم اهمیت داده شود و از كلی گویی پرهیز نماییم.
وی حمل و نقل عمومی، تاب آوری، باغات، نوسازی بافت های فرسوده، صدمه های اجتماعی، عدالت، درآمدهای پایدار و بدهی های شهرداری را همچون محورهایی دانست كه باید در برنامه سوم شهر تهران به آن توجه گردد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در شورای شهر ۶ كمیسیون وجود دارد كه ساختار شهرداری هم بر همین مبنا شكل گرفته، اظهار داشت: اما شهردار هم اكنون ۹ معاون دارد كه پیشنهاد ما كاهش معاونین به ۶ معاونت است. چونكه بعضی از كمیسیون های ما با چند معاون سروكار دارند اما هم اكنون برنامه بر مبنای همین ساختار در حال تدوین است.
هاشمی با اشاره به اسناد بالادستی شهر تهران مانند طرح جامع پسماند، طرح جامع حمل و نقل عمومی، طرح بهسازی بافت فرسوده و... اظهار داشت: برای تدوین برنامه پنجساله باید به اسناد بالادستی هم توجه نماییم تا برنامه پنجساله قابلیت اجرایی داشته باشد و با نگاهی عملگرا، اولویت ها بر رویكردها را تعریف نماییم.
وی از كارشناسان شهری درخواست نمود به جای كلی گویی، روی محورهای برنامه پنجساله دقت بیشتری كرده تا نقدها و راهكارهای دقیق تری ارائه نمایند و مشخص شود به صورت مثال برای كسب درآمدهای پایدار از چه منابعی تامین مالی نماییم یا برای كاهش زمان سفر و بهبود كیفیت خدمات رسانی در حوزه حمل و نقل چه راهكارهایی داشته باشیم.

1397/05/29
15:01:22
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: شهرداری , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است