حق شناس به مهر خبر داد؛

شهردار تهران استعفای مدیرعامل همشهری را نپذیرفت

شهردار تهران استعفای مدیرعامل همشهری را نپذیرفت كار در محل: به قول رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، استعفای مرتضی حاجی از مدیرعاملی موسسه همشهری با مخالفت محمدعلی افشانی شهردار تهران مواجه شده است.«محمدجواد حق شناس» رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سرنوشت نامه استعفای مدیرعامل موسسه همشهری (مرتضی حاجی)، اظهار داشت: آقای حاجی همچنان مدیرعامل موسسه همشهری است و علی القاعده باید استعفای خویش را به شهردار تهران بدهد و پس از نظر موافق اوست كه هیئت مدیره همشهری درباره مدیرعامل موسسه تصمیم می گیرد اما خبری كه بنده دارم، این است كه شهردار تهران استعفای مدیرعامل همشهری را نپذیرفته است.
وی اضافه كرد: آقای حاجی اعلام نمود كه در احترام به مصوبه مجلس در خصوص منع به كارگیری مدیران بازنشسته، این اقدام (اعلام استعفا) را انجام داده است؛ در حالیكه این مصوبه هنوز وجهه قانونی پیدا نكرده است؛ یعنی باید به تصویب شورای نگهبان برسد و یا اگر اشكالی داشت، به مجلس عودت داده شود و پس از رفع اشكال مجدداً به شورای نگهبان برود و اگر اختلافی نبود، در آنجا تصویب شود و بعد توسط رئیس مجلس و رئیس جمهوری ابلاغ شود و تازه پس از آن، تازه دو ماه زمان پیش بینی شده در این مصوبه هست كه اجرایی شود؛ كه هنوز این مراحل طی نشده است.
این عضو شورای شهر تهران افزود: ضمن اینكه این ابهام هم وجود دارد كه آیا این مصوبه مشمول شركت های تابعه سازمان های عمومی مانند شهرداری هم می گردد یا نه. بنابراین من فكر می كنم كه اقدام آقای حاجی، اقدامی شتابزده بود و طبیعتاً شهردار تهران هم با آن مخالفت كرده است.
حق شناس در ادامه درباره بحث هایی كه پیرامون سوق پیدا كردن موسسه همشهری به سمت یك موسسه كاملاً زیانده، مطرح می شود، اظهار داشت: بسیار جای تاسف و نگرانی است كه موسسه همشهری كه سالیان متمادی یكی از موسسات جدی، شناخته شده و با كیفیت بوده است، اما در سالیان اخیر مثل خیلی از موسسات وابسته به شهرداری، حجم هزینه هایش خیلی بیشتر از درآمدهایش بوده است. اگر ما این مسئله را تعریفی از یك ناكاركردی بدانیم، به نظرم همشهری هم بیش از یك سال است كه وارد این چرخه شده است.
وی با تاكید بر اینكه تمام تلاش مدیریت همشهری بر این است كه بتواند هزینه هایی را كه بر همشهری، بار شده است، هدایت كنند و آنها را كاهش و در عین حال وضعیت درآمدی همشهری را ارتقا دهند و به شكلی با این مشكل مقابله كنند، اضافه كرد: یكی از مشكلاتی كه ما در سازمان های عمومی و دولتی همواره داشته ایم، عدم تناسب میان نیروی كار و نیازِ مجموعه به نیروی كار لازم است؛ ما روزنامه هایی داریم كه با یك دهم نیروی كار موجود در همشهری، به خوبی اداره می گردند.
رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اضافه كرد: در این سال ها در همشهری، چون سرمایه معلق به یك مدیر نبوده است، متاسفانه مدیرانی هم كه آمده اند و رفته اند، نگاهی را كه می بایست بعنوان یك بنگاه اقتصادی به همشهری می داشتند، نداشته اند و طبیعتاً این نتایج حاصل شده است و امروز اداره مجموعه همشهری با سختی صورت می گیرد. با این وجود تمام تلاش همكاران همشهری در این مسیر است كه از اعتبار و برند همشهری كه سرمایه فرهنگی شهر تهران به حساب می آید، حفاظت شود و از این دوره سخت عبور كنند.

1397/05/18
18:44:59
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: سازمان , شهرداری , شورا , مدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است