اصلاح در فرهنگ اشتغال جامعه

اصلاح در فرهنگ اشتغال جامعه به گزارش كار در محل، به نقل از ایرنا فرماندار قشم با بیان اینكه حوزه اقتصاد با دستور و بخشنامه سامان پیدا نمی كند، بر تغییر فرهنگ كار به ویژه در بین جوانان تاكید نمود.


علیرضا نصری دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان قشم با اشاره به شعار سال 'اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' گفت: شرایط فرهنگ كار باید تغییر كند چرا كه با وجود همه محدودیت ها فرصت های شغلی بسیاری فراهم است اما برخی به اشتباه اشتغال را تنها برابر با پشت میز نشینی می دانند.
وی افزود: سامان یافتن دغدغه ها در حوزه اشتغال تنها در گرو اصلاح نگاه و فرهنگ به این مقوله است زیرا بسیاری از دانشگاهیان از جسارت و خطرپذیری برخوردار نبوده و تنها به دنبال استخدام دولتی هستند در حالی كه شغل های پایدار بسیاری وجود دارد.
فرماندار قشم با اشاره به حمایت های صندوق كارآفرینی از ایده های نوین و اشتغالزا در قالب تسهیلات كم بهره بیان كرد: در برخی نقاط استقبال چندانی از این تسهیلات صورت نگرفته در حالی كه برخی مشاغل مانند پرورش قارچ با سرمایه ای اندكی می تواند راه اندازی شده و گسترش یابد. 
او از تهیه بانك اطلاعاتی افراد جویای كار با كمك شوراها و دهیاری ها خبر داد و اضافه كرد: پروش بیش از 80 هزار تن ماهی در قفس، تولید ماهیان زینتی، ملوانی و فناوری اطلاعات از جمله حوزه هایی است كه می تواند زمینه ساز رفع دغدغه اشتغال بخشی از نیروهای جویای كار باشد و افراد می توانند در قالب تعاونی به موضوع ورود كنند.
نصری عنوان كرد: بخشی اعتبارات شهرستان امسال می تواند در قالب كمك های فنی و اعتباری در زمینه رونق تولید صرف شود و از سوی دیگر پروژه های اشتغالزای با پیشرفت فیزیكی بیش از 60 درصد می توانند در كمترین زمان ممكن از حمایت های تسهیلاتی دولت بهره ببرند.
وی با اشاره به تكلیف فنی و حرفه ای نسبت به آموزش نیروی انسانی در مشاغل دارای ظرفیت جذب ادامه داد: با توجه به ظرفیت ها شرایط قابل قبول نیست و قشم در كنار این شهرستان می تواند اشتغال سایر نقاط را نیز تامین كند گرچه با این شرایط همچنان نرخ بیكاری بر اساس آمارهای رسمی كمتر از میانگین استان و كشور است. 
فرماندار قشم همچنین به سامانه رصد اشاره كرد و گفت: این سامانه جهت ثبت اشتغال دستگاه ها بر اساس ماموریت ذاتی آنها راه اندازی شده، مسوولان شهرستان باید به این امر توجه كرده و اهتمام بیشتری داشته باشند.
او در ادامه با اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید برای محرومیت زدایی عنوان كرد: اقدام های مناسبی توسط دولت یازدهم در زمینه محرومیت زدایی از روستاها به عنوان پیش قراول عرصه توسعه صورت گرفته از جمله با مشاركت بنیاد مستضعفان سه هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی جزیره هرمز هزینه خواهد شد. 
نصری افزود: همچنین برای رفع محرومیت از جزیره های لارك و هنگام تفاهم نامه ای امضا شده و بنیاد علوی برای این مهم اقدام هایی را به زودی صورت خواهد داد.
وی بیان كرد: رسیدگی به برخی امور نیازمند برنامه ریزی است اما در مواردی نیز باید مانند رفع مشكل آب و برق روستای طولا فارغ از بخشنامه ها با هم افزایی اقدام شود.
فرماندار قشم با اشاره به نشست زمین در محله های امام حسین (ع) و صاحب الزمان (عج) شهر قشم اضافه كرد: مقدمات كار فراهم شده و پس از انجام مطالعات كارشناسی توسط سازمان منطقه آزاد، سایر دستگاه ها همچون بنیاد مسكن و شهرداری اقدام های لازم را صورت خواهند داد.
او در ادامه از قول مسوولان تامین اجتماعی مبنی بر راه اندازی درمانگاهی تخصصی این مجموعه در قشم تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: راه اندازی این درمانگاه ارایه خدمات به بیماران را ارتقا خواهد داد اما تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی شرایط را بهتر خواهد كرد كه برای این مهم حدود هفت هزار بیمه گذار دیگر باید در این سازمان عضو شوند
نصری افزود: راهكارها جهت تحقق این مهم بررسی شده و امید است با پیگیری های مسوولان شهرستانی و استانی اجرایی شود.
وی در ادامه نیز امنیت و آسایش كنونی موجود در كشور را از بركت مجاهدت های امام راحل و جانفشانی شهدا عنوان كرد و گفت: راه مسوولان در چارچوب عمل به وصیت شهدا مشخص است و با توجه به ورود پیكر پاك هشت شهید گمنام به شهرستان و عطرآگین شدن فضای قشم به بركت وجود آنها، همه دستگاه ها موظف به همكاری و حضور در آیین های مرتبط هستند. 
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
1396/04/26
23:50:24
5.0 / 5
4892
تگهای خبر: اشتغال , اشتغال زایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است