لغو مصوبات شورای شهر تهران توسط دیوان عدالت اداری غیر قانونی است

لغو مصوبات شورای شهر تهران توسط دیوان عدالت اداری غیر قانونی است كار در محل: رئیس شورای عالی استان ها اظهار داشت: لغو مصوبات شورای شهر تهران توسط دیوان عدالت اداری غیر قانونی است.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، الویری درنشست شورای عالی استانها با فراكسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی كه با حضور فشانی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور برگزارشد، ضمن خیر مقدم اظهارداشت: شورای عالی استانها و مجلس شورای اسلامی در رویكردهای نظارت و قانون گذاری «مجلس در سطح ملی و شوراها در سطح محلی» مشترك هستند.
وی اظهار داشت: شوراها با یك جمعیت بیش از یكصد هزار نفر در صورت ارتباط موثر با مجلس می تواند بعد نظارت خویش را تكمیل كند. در بعد قانونگذاری هم می تواند با استفاده از ظرفیت مجلس قوانین كارشناسی شده بهتری را ارائه نماید.
رئیس شورای عالی استانها خاطرنشان كرد: شورای عالی استانها بر مبنای قانون می تواند بر بودجه سالیانه كشور اظهارنظر كند. تابحال این مهم مغفول مانده است. البته با دكتر نوبخت صحبت شده است كه این وظیفه قانونی صورت پذیرد.
الویری در ادامه سخنان خود به عرضه آماری از طرح ولایحه ها در ادوار گذشته شورای عالی استانها به مجلس و دولت سخن گفت و در این باره بیان كرد: انتظار داریم مجلس شورای اسلامی طرح های ارسالی شورای عالی استانها را دراولویت قرار دهد و با هماهنگی بیشتری طرح های ارسالی را مورد بررسی قراردهد.
وی با اشاره به لغو مصوبات شورای شهر تهران در خصوص دریافت عوارض از تابلوهای سر درب اماكن تجاری و اداری و دریافت عوارض مازاد بر تراكم و تغییر كاربری توسط دیوان عدالت اداری، بیان كرد: دیوان عدالت اداری دریك روند غیرقانونی و بدون پشتوانه كارشناسی مصوبات شورای شهر را لغو كرده است. این می تواند به دیگر شوراها هم تسری پیدا كند.
رئیس شورای عالی استانها در ادامه مطلب فوق اضافه كرد: با این لغو حدود ۷ هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری تهران از بین رفته است. شگفت انگیز است كه می گویم شهرداری ها به سمت درآمد ناپایدار تكیه نكنند و شهر فروشی نكنند از بودجه عمومی دولت هم استفاده نكنند ولی از سوی دیگر مصوبات ما را لغو می كنند. اگر اینگونه اقدامات درسایر شهرداری ها هم صورت گیرد بدون تردید شهرداری ها باچالش جدی مواجه خواهند شد.

1397/02/21
18:51:20
5.0 / 5
4809
تگهای خبر: بودجه , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است