ایجاد اشتغال با تسهیلات بانك صادرات

ایجاد اشتغال با تسهیلات بانك صادرات به گزارش كار در محل بانك صادرات در ۱۵ ماهه گذشته و با پرداخت ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات، معادل ۲۴۰۰ شغل در استان خراسان رضوی ایجاد نمود.


این بانك با هدف تحقق سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی و همسوئی با سیاست های دولت و به منظور رشد و شكوفایی اقتصاد استان خراسان رضوی، در طی سال ۱۳۹۵ و سه ماهه اول سال جاری نسبت به تأمین مالی بنگاه های اقتصادی مستقر در استان اقدام كرده به نحوی كه طی این مدت، حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات مالی دربخش های صنعت و معدن، كشاورزی، خدمات، بازرگانی، مسكن و ساختمان در اختیار فعالان اقتصادی قرار داده و تنها از طریق تأمین مالی بنگاه های كوچك و متوسط، موجبات ایجاد اشتغال برای ۲۴۰۰ نفر فراهم شده است.
همچنین در جهت تامین نیازهای مالی اقشار كم درآمد و ایجاد اشتغال برای آنها، مدیریت شعب این بانك در استان خراسان رضوی طی مدت مذكور تعداد ۶۸۹ فقره تسهیلات مالی جمعا به مبلغ ۸۶ میلیارد ریال به معرفی شدگان از سوی كمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) وسازمان بهزیستی اعطاء است، علاوه بر موارد فوق در طی سالهای ۹۴و۹۵ و سه ماهه اول سال جاری تعداد ۱۴ هزار فقره وام ازدواج دراختیار مزدوجین قرار داده و اعطاء وام ازدواج به سایر ثبت نام كنندگان درسایت مربوطه نیز در جریان است.
همچنین در راستای حمایت از تولیدكنندگان داخلی، بانك صادرات خراسان رضوی اقدام به پرداخت تعداد ۳۶ هزار فقره وام خرید كالای ایرانی طی سال ۹۴، ۹۵ و به مبلغ ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال كرده است.
گفتنی است این بانك ازطریق انعقاد تفاهم نامه با شركت ساپكو در طی سال های ۹۵، ۹۴ درحدود ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات مالی دراختیار قطعه سازان خودرو در استان خراسان قرار داده كه موجبات رفع مشكلات مالی این واحدها و تثبیت اشتغال نیروی كار آنها را در پی داشته است.
یادآور می شود كه در راستای حل مشكلات سپرده گذاران تعاونی منحله میزان و در چارچوب تفاهم نامه منعقده فی مابین بانك صادرات ایران و هیأت تصفیه میزان، بانك صادرات خراسان رضوی سپرده های مردم نزد آن تعاونی را به تعداد ۳۵ هزار فقره و به مبلغ ۲۳ هزار میلیارد ریال تعیین تكلیف و پرداخت كرده و مشكلات اجتماعی – اقتصادی مرتبط با موضوع فوق تقریبا به طوركامل مرتفع شده است.
شایان ذكراست بانك صادرات ایران با برگزاری جلسات متعدد با مسئولین اجرائی، قضائی و بانك مركزی، نهایتا تأمین مالی پروژه پدیده شاندیز را درقالب كنسرسیوم بانكی(با عاملیت بانك صادرات) به عهده گرفته و در حال حاضر انجام امورمربوطه به موضوع فوق در جریان بوده و امید است به زودی پروژه فوق الذكر كه یكی از طرح های مهم استان به شمار می رود، تكمیل و به بهره بهرداری برسد.
 
1396/04/25
23:26:59
5.0 / 5
5629
تگهای خبر: اشتغال , تسهیلات , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است