مسجدجامعی در صحن علنی شورا:

نظارت كمیسیون ها مانع از نظارت تك تك اعضا نیست

نظارت كمیسیون ها مانع از نظارت تك تك اعضا نیست كار در محل: عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: ارجاع بررسی صلاحیت ذیحسابان به كمیسیون‏ برنامه و بودجه مانع نظارت تك تك اعضای شورا یا كمیسیون های دیگر نیست.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، احمد مسجدجامعی با اشاره به اینكه بحث نظارت شورا بر امور شهری، عام است، اظهار داشت: نظارتی كه بر عهده اعضای شوراست دارای سلسله مراتبی است. یك نوع نظارت است كه به هر كمیسیون و حوزه كاری آن بر می گردد.
وی ادامه داد: هر كمیسیون یك حیطه نظارتی دارد و در حوزه تخصصی خود سیاستگذاری و تصمیم سازی و نهایتا بر امور مربوط نظارت می كند.
مسجدجامعی با اشاره به اینكه نظارت وظیفه تك تك اعضاست، اظهار داشت: نظارت مهمترین كار ویژه شوراها بعنوان نمایندگان شهروندان است. كه بحث دیگر مربوط به جایگاه نظارت تخصصی است؛ مانند كمیسیون حقوقی یا كمیسیون برنامه و بودجه كه البته با همه كمیسیون ها همفكری می كند. یك نوع نظارت هم با استفاده از معرفی نمایندگانی از شورا در ساختارهای اجرایی، اداری، تاسیسات و امور شهری است. مثل نمایندگان شورا در ستادها و كمیسیون خارج از شورا همچون كمیسیون ماده ۵ و ۱۰۰.
وی با اشاره به اینكه ارجاع بررسی صلاحیت ذیحسابان به كمیسیون‏ برنامه و بودجه مانع نظارت تك تك اعضای شورا یا كمیسیون های دیگر نیست، اضافه كرد: همه كمیسیون ها و اعضای شورا می توانند درباره ذیحساب ها نظر بدهند. در واقع بخشی از سلسله مراتب نظارتی در شورا به تك تك اعضا بر می گردد كه در رابطه با همه حوزه ها و مسائل شهری است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اضافه كرد: هر كمیسیون باید از نظرات همه كمیسیون ها و همه اعضا استفاده نماید، اما بخش دیگر آن تخصصی است كه طبعا نظرات كمیسیون ذیربط مقدم است. همینطور یك بخش رسیدگی بر شكایات هم داریم كه مسئولیت آن بر عهده یكی از اعضای شوراست كه آن هم نوعی نظارت بر كارهای مجریان و حل و فصل امور شهروندان است.

1397/01/27
16:18:28
5.0 / 5
5530
تگهای خبر: بودجه , نمایندگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است