نایب رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران عنوان كرد؛

تاثیر مثبت روابط متقابل فرهنگی بر آگاهی های تمدنی نسل های جوان

تاثیر مثبت روابط متقابل فرهنگی بر آگاهی های تمدنی نسل های جوان كار در محل: نایب رئیس كمیسیون فرهنگی شورای اظهار داشت: پیوندهای خواهرشهری افزون بر این كه آشنایی ملت ها با پیشینه و فرصت های یكدیگر را فراهم می كند، به پدیدآوری سرمایه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی كمك می نماید.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، الهام فخاری در بازدید از نمایشگاه آثار موزه لوور در تهران با ابراز خرسندی از فراهم بودن امكانات برای بازدید نابینایان از آثار این نمایشگاه، این اقدام را امری مهم در جهت بهره مندی عادلانه ی شهروندان توان یاب دانست و اظهار داشت: در طول بازدید از این مجموعه متوجه شدم نابینایان امكان دست زدن به آثار شبیه سازی شده را دارند و جهت تسهیل بازدید آنان توضیحات هم به خط بریل نوشته شده است. افزون بر این كامپیوتر برای این عزیزان تعبیه شده كه می توانند اطلاعات مربوط به هر اثر را به راحتی با استفاده از صوت دریافت كنند.
او همینطور با اشاره به مشكلات پرشمار معلولان و توان یابان در سطح شهر تصریح كرد: معلولان و توان یابان بعنوان شهروندان این شهر باید از حقوق، فرصت ها و فضاهای شهروندی برخوردار باشند. نادیده گرفتن بخشی از جامعه در برنامه ریزی و معماری شهر، مصداق واقعی تبعیض است. امكانات شهر باید به صورت برابر در اختیار تمام گروه های شهروندی قرار گیرد. هرچند كه می دانیم اینطور نیست و متاسفانه گروهی از این عزیزان در آگاهی و دسترسی بازدید از همین مجموعه مشكل داشته اند. باید با تلاش هرچه بیشتر به سمتی برویم كه همه بتوانند از امكانات شهر زندگیشان استفاده كنند.
فخاری همینطور با اشاره به ضرورت روابط با شهرهای خواهر خوانده ادامه داد: پاریس یكی از شهرهای خواهر خوانده تهران است و روابط فرهنگی از این دست با شهرهای خواهرخوانده ازجمله فرصت های متقابل شهری است و می تواند سبب تحكیم هرچه بیشتر این قرارداد شود.
این عضو شورای شهر برپایی نمایشگاه برخی آثار لوور در تهران را تدبیری ارزشمند برای پیوند فرهنگ كشورها دانست و گفت تدارك برنامه هایی از این دست تاثیر مثبتی بر آگاهی های تمدنی و فرهنگی نسل های جوان هر دو شهر خواهد داشت.
رییس شورای استان تهران در آخر با اشاره به صحبت های انجام شده با رییس مجمع جهانی شهرهای اسلامی اضافه كرد: پیشنهاد شد برای تنظیم خواهرخواندگی دیگر شهرهای استان هم ارزیابی لازم صورت گیرد تا بتوانیم برای دیگر شهرهای استان تهران هم خواهرخوانده شناسایی نماییم. پیوندهای خواهرشهری افزون بر این كه آشنایی ملت ها با پیشینه و فرصت های یكدیگر را فراهم می كند، به پدیدآوری سرمایه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی كمك می نماید.

1397/01/25
14:17:57
5.0 / 5
4981
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است