معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران:

رفع مشكلات تامین بودجه بیمه سلامت

رفع مشكلات تامین بودجه بیمه سلامت به گزارش كار در محل معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه عدم تامین بودجه لازم در سال ۹۷ آن سبب محدود شدن ارائه خدمات به بیمه شدگان می گردد خواهان همكاری دولت و مجلس شد.به گزارش كار در محل به نقل از مهر، آناهیتا كشاورزی معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه عدم تامین بودجه لازم در سال ۹۷باعث محدود شدن ارائه خدمات به بیمه شدگان می شود، اظهار داشت: علی رغم تلاش های سازمان برنامه و بودجه، به علت محدودیت منابع، بودجه سازمان در سال ۹۷ نسبت به تخصیص ۹۶ كاهش یافته است و امید است با همكاری و تعامل مجلس و دولت این كسری بودجه تامین شده تا از كاهش ارائه خدمات به بیمه شدگان جلوگیری شود.
وی با تاكید بر اینكه در صورت عدم تامین منابع و بودجه سازمان، خدمات پایه دچار صدمه می شوند، بیان كرد: با عنایت به منابع پیش بینی شده برای سال ۹۷ و كسر هزینه های جاری عملیاتی و سطح یك روستاییان، برای ارائه خدمات سطح ۲ و ۳، كل منابع در اختیار سازمان مشروط به تحقق صد درصدی، حداكثر معادل عملكرد سال ۹۵ خواهد بود. این در شرایطی است كه در سال ۹۶ با عنایت به رشد ۵ درصدی تعرفه و بررسی رشد سال های گذشته ناشی از توسعه خدمات، افزایش جمعیت و افزایش دسترسی، پیش بینی شده است كه در مجموع، هزینه ها ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش داشته باشد.
وی ادامه داد: با عنایت به این توضیحات در سال ۹۷ نه تنها نباید هیچ گونه افزایش تعرفه، افزایش تعهد و جمعیتی داشته باشیم، بلكه باید حداقل ۲۰ درصد هزینه ها را كاهش دهیم.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران در جهت رعایت اصل تعادل منابع و مصارف، اظهار داشت: علی رغم عدم تمایل به كاهش تعهدات در سطح گیرنده خدمات ناچار خواهیم بود راهكارهای كاهشی در حوزه های مختلف اتخاذ نماییم. بدون شك كاهش در ارائه خدمات به مردم، كاهش درآمد بیمارستانها و موسسات تشخیصی درمانی و افزایش بدهی ها را به دنبال خواهد داشت و شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی دچار مشكل خواهند شد و تبعات جدی در كشور به همراه خواهد داشت.
وی افزود: در مورد راهكارهای كاهش هزینه می توان به این موارد اشاره كرد؛ كوچك شدن بسته خدمات، كاهش جمعیت تحت پوشش صندوق بیمه همگانی رایگان، عدم عقد قرارداد با موسسات جدید و عدم تقبل هزینه ناشی از توسعه مراكز طرف قرارداد (تخت های اضافه و بخش های جدید)، همینطور اجرای برخی احكام برنامه ششم توسعه ازجمله پوشش بیمه الزامی برای تمامی آحاد كشور و پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در كشور امكانپذیر نخواهد بود.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار نمود: عدم امكان پرداخت هزینه های آموزش در بیمارستان ها همچون پرداخت هزینه های كمك جراح به رزیدنت ها و فلوهای آموزشی و... ، حذف پرداخت k دوم اعضای تمام وقت هیات علمی و درمان، كاهش بسته خدمات فعلی در حوزه دارو و خدمات، مشاركت حداقل ۵۰ درصدی بیمه شدگانی كه هم اكنون به صورت مجانی تحت پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی هستند به جز افراد تحت پوشش بهزیستی و كمیته امداد از دیگر اقدامات به منظور رعایت اصل تعادل منابع و مصارف است.
كشاورزی تصریح كرد: علی رغم تلاش های سازمان برنامه و بودجه، به علت محدودیت منابع، بودجه سازمان كاهش یافته است و امید است با همكاری و تعامل مجلس و دولت این كسری بودجه تامین شده تا از كاهش ارائه خدمات به بیمه شدگان جلوگیری شود.
 

1396/10/02
19:44:09
5.0 / 5
4956
تگهای خبر: بیمه , خدمات , همكاری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است