پیشنهاد رئیس كمیته امداد به مجلس:

افزایش بودجه نهادهای حمایتی متناسب با تورم

افزایش بودجه نهادهای حمایتی متناسب با تورم به گزارش كار در محل رئیس كمیته امداد پیشنهاد كرد: بودجه نهادهای حمایتی متناسب با تورم افزایش یابد تا نیازمندان صدمه كمتری از افزایش قیمت ها ببینند.به گزارش كار در محل به نقل از سایت خبری كمیته امداد، رئیس این كمیته با نمایندگان كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت گو كرد.
پرویز فتاح، رئیس كمیته امداد در این نشست با اشاره به اینكه مجلس قرار است بودجه سال ۹۷ نهادهای حمایتی مانند كمیته امداد را پنج تا ۱۰ درصد افزایش دهد اظهار داشت: این در حالیست كه قیمت برخی كالاهای ضروری مانند قیمت نان حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینكه طبقات محروم جامعه تأثیر افزایش قیمت ها را بیش از سایر مردم احساس می كنند، تاكید كرد: بر این اساس بودجه نهادهای حمایتی متناسب با تورم افزایش یابد تا نیازمندان صدمه كمتری از افزایش قیمت ها ببینند.
فتاح بابیان اینكه اصلی ترین و گران ترین نیاز مددجویان تأمین مسكن است اظهار داشت: هم اكنون ۱۵۰ هزار خانوار تحت حمایت فاقد مسكن هستند كه برای حل مشكل این افراد پیشنهاد داده شد ۱۴۰ هزار واحد مسكن مهر فاقد متقاضی به كمیته امداد واگذار شود. اگر نمایندگان مجلس در بودجه ۹۷ واحدهای مسكن مهر بدون متقاضی را به كمیته امداد واگذار كند، این نهاد می تواند در این زمینه مشكل مسكن این افراد را حل كند.
وی با اشاره به افزایش سه برابری مستمری مددجویان كمیته امداد امسال اظهار نمود: باآنكه افزایش مستمری مددجویان كمیته امداد و سازمان بهزیستی باعث آرامش میان خانوارهای تحت حمایت شده است اما این مورد سبب شده مددجویان كمتر از تسهیلات اشتغال زایی استقبال كنند درنتیجه خروج افراد از چرخه حمایتی این نهاد به سختی انجام می گردد البته تابحال كمیته امداد این مشكل را به درستی مدیریت كرده است.
رئیس كمیته امداد با یادآوری اینكه طبق برنامه ششم توسعه باید مستمری مددجویان سالانه متناسب با تورم افزایش یابد اظهار داشت: تصمیم های نمایندگان مجلس درباره بودجه نهادهای حمایتی مانند كمیته امداد تأثیر قابل توجهی بر بهبود وضعیت نیازمندان جامعه دارد.
وی با اشاره به اینكه افزایش تسهیلات اشتغال زایی مددجویان از هزار میلیارد تومان در سال قبل به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ یكی دیگر از اقدامات قابل تقدیر مجلس در كمك به اقشار محروم جامعه است اظهار داشت: متأسفانه در هشت ماهه نخست امسال بانك ها فقط ۳۰ درصد از این رقم را پرداخت كردند كه امیدواریم تا فروردین سال ۹۷ بخش قابل توجهی از این تسهیلات جذب شود.
فتاح بابیان اینكه كمیته امداد با هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس رابطه بسیار خوبی دارد اضافه كرد: در تصویب برنامه پنج ساله ششم توسعه نمایندگان مجلس با عنایت به قوانین توجه ویژه ای به مددجویان كمیته امداد داشتند كه این امر در طول عمر مجلس بی سابقه است و امیدواریم كه این مورد همچنان ادامه یابد.
وی با اشاره به اینكه طبق قانون برنامه پنجم توسعه هرسال باید ۱۰ درصد از جامعه مددجویی كمیته امداد كاهش یابد اظهار داشت: خودكفایی خانوار، فوت مددجو، آزادی سرپرست خانوار از زندان و هم پوشانی با بهزیستی از موارد خروج افراد از چرخه حمایتی است.
 

1396/09/07
22:53:35
5.0 / 5
4680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است