حوزه حمل ونقل در سالی كه گذشت،

زیر و بم برقی شدن خطوط ریلی

زیر و بم برقی شدن خطوط ریلی به گزارش کار در محل، راه آهن تهران - مشهد بعنوان پرترددترین مسیر سفر در انتظار تحقق وعده برقی شدن است تا به دنبال آن بقیه پروژه های ریلی هم در صف برقی شدن قرار گیرد.


به گزارش کار در محل به نقل از ایسنا، یکی از محبوب ترین روش های حمل و نقل به واسطه امنیت زیاد، استفاده از قطار و ظرفیت راه آهن است با این حال، از معایب آن هم میتوان به سرعت کم قطارها در ایران در مقایسه با سایر روش ها استفاده کرد، به نحوی که قطارها در مسیرهای مختلف گاها از مسیرهای جاده ای هم سرعت کمتری دارند.
ازاین رو در سالهای گذشته مبحث قطار سریع السیر یا برقی مطرح شده که می تواند در عین برخورداری از مزیت امنیت، سرعت را هم به ارمغان بیاورد، علیرغم این در ایران هنوز اما و اگرهای زیادی برای قطارهای سریع السیر مطرح است و باآنکه در مقاطعی برای برقی شدن قطار تهران - مشهد یا تهران - اصفهان وعده هایی داده شده اما تا کنون به ثمر نرسیده است.
مسیر رفت و برگشت تهران-مشهد یکی از پرترددترین مسیرهایی است که چه از نظر هوایی و چه ریلی، ماهانه تعداد مسافر زیادی در این راه جابه جا می شوند. از این جهت پرسرعت کردن این مسیر، می تواند ازجهت کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت و افزایش بهره وری مفید باشد، بخصوص سال قبل که برودت شدید هوا در مشهد زمینگیر شدن قطارها در آن مناطق را به دنبال داشت، برقی شدن راه آهن این مسیر می تواند به کاهش مشکلات کمک نماید.
بیشتر بخوانید چرا برقی شدن قطار تهران-مشهد لزوم دارد؟ عملیات قطار سریع السیر مسیر تهران-مشهد ۱۴۰۲ شروع می شود البته مهرداد بذرپاش -وزیر راه و شهرسازی- در ایام پایانی ۱۴۰۱ وعده داد که عملیات قطار سریع السیر مسیر تهران - مشهد از ۱۴۰۲ شروع می شود، بدین ترتیب شاید طلسم این خط ریلی که در سالهای گذشته تلاشهای نافرجامی برای آن انجام شده بشکند و یکی از پرترددترین مسیرها برای مسافران، کوتاه تر و ایمن تر شود.
مسیر تهران - اصفهان هم یکی دیگر از اهداف پروژه برقی شدن خطوط ریلی است که وعده هایی هم برای تکمیل آن تا پایان دولت سیزدهم داده شده، باآنکه حالا که وزارت راه و شهرسازی عزم خویش را برای راه آهن تهران - مشهد جزم کرده، باید دید تهران - اصفهان به مقصد بعدی این وزارت خانه و شرکت راه آهن بدل خواهد شد یا خیر.
منبع:

1402/01/06
14:20:30
0.0 / 5
174
تگهای خبر: سفر , شركت , شهرسازی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است