یك مقام كارگری خواستار شد:

روشن شدن تکلیف دستمزد کارگران تا پیش از پایان سال

روشن شدن تکلیف دستمزد کارگران تا پیش از پایان سال به گزارش کار در محل، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه قرار نیست دستمزد ۱۴۰۲ منطقه ای تعیین شود، اظهار امیدواری کرد: با برگزاری جلسات دستمزد شورایعالی کار در ایام آینده و اعلام هزینه های سبد معیشت کارگران، تکلیف دستمزد ۱۴۰۲ تا پیش از پایان سال روشن شود.هادی ابوی در گفتگو با ایسنا، هنوز دعوتنامه ها برای برگزاری جلسه شورایعالی کار ارسال نشده و تا این لحظه چیزی به ما اعلام نشده است.

وی ضمن اشاره به نامه نگاری معاونت روابط کار با ادارات کار استان ها برای محاسبه هزینه های سبد معیشت کارگران اظهار نمود: طبق آنچه اطلاع داریم پنج استان به شکل پایلوت برای این کار انتخاب شده اند که البرز، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی جزو این استانها هستند. با عنایت به پیشنهاداتی که گروه کارفرمایی در رابطه با مزد منطقه ای در جلسات مطرح کرده بود وزارت کار برآن شد که در چند استان به شکل پایلوت هزینه های سبد معیشت کارگران محاسبه و اعلام گردد.

به گفته دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران بر مبنای آخرین اخبار اکثریت با اجرای مزد منطقه ای مخالفت کرده اند و تاکید بر اینست که منطقه ای کردن دستمزدها در شرایط حاضر جایگاهی ندارد.

ابوی اظهار داشت: این کار در حد پیشنهاد بوده و قرار بر این نیست که دستمزد ۱۴۰۲ منطقه ای تعیین شود ولی با عنایت به پیشنهاد گروه کارفرمایی و گزارش مزد منطقه ای که عرضه کرده بودند این مورد در بعضی استانها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری جلسات دستمزد شورایعالی کار در ایام آینده و اعلام هزینه های سبد معیشت کارگران، تکلیف دستمزد ۱۴۰۲ تا پیش از پایان سال روشن شود.
1401/12/17
13:54:33
0.0 / 5
185
تگهای خبر: شورا , كارگر , هزینه , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است