رئیس كمیته امداد اعلام كرد؛

ایجاد یک میلیون شغل در طول برنامه ششم توسعه

ایجاد یک میلیون شغل در طول برنامه ششم توسعه به گزارش کار در محل رییس کمیته امداد اظهار داشت: این نهاد در طول برنامه ششم توسعه کشور 900 هزار شغل برای مددجویان و نیازمندان به وجود آورده است که این تعداد تا آخر سال به یک میلیون فرصت شغلی می رسد.به گزارش کار در محل به نقل از مهر، سیدمرتضی بختیاری، در مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه، و مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد در بحث ولایت و حضور در صحنه های انقلاب، مانند حضرت زهرا (س) عمل نماییم که طبق روایات در غزوات هم حضور داشتند.

وی پیروی از حضرت زهرا (س) را عاملی برای عبور از مشکلات زمانه دانست و عنوان کرد: به لطف خداوند کارهای بزرگی در کمیته امداد انجام شده و صیانت از این نهاد از ماموریت های اصلی است برای اینکه کمیته امداد تنها نهادی است که به نام حضرت امام (ره) مزین شده است.

رییس کمیته امداد نیازمندان را عائله خداوند و کمک به آنها را وظیفه کمیته امداد دانست و اظهار نمود: در این تورم اقتصادی و گرانی ها و محدودیت ها کارهای بزرگی توسط کمیته امداد انجام شده است. با همین روحیه در دوران سخت کرونائی، سه مرحله رزمایش ایران همدل را در کنار خورانیدن مهدوی، خورانیدن و احسان حسینی و ایران مهربان را با رویکرد همدلی و کنار هم بودن داشتیم.

بختیاری برگزاری جشن های نیکوکاری و عاطفه ها را مطلوب ارزیابی و اشاره کرد: این سرمایه اجتماعی کمیته امداد است و اعتماد مردم در این فعالیت ها به خوبی خودرا نشان داد. همه ما باید حرمت مردم و خیرین را حفظ نموده و سپاسگزار آنها باشیم. در طرح اکرام ایتام نیز گزارش ها نشان میدهد اکثریت قریب به اتفاق کارکنان کمیته امداد حامی ایتام هستند.

وی بیان کرد: در بحث توانمندسازی کمیته امداد خوب درخشید و حدود ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در طول برنامه ششم توسعه توسط این نهاد به وجود آمده است که تا آخر سال به یک میلیون شغل خواهد رسید. سال قبل یک سوم اشتغال کل کشور توسط کمیته امداد انجام شد.

رییس کمیته امداد ایجاد اشتغال برای ۵ دهک پایین جامعه را از ماموریت های کمیته امداد طبق مصوبه شورای عالی اشتغال در سال ۱۴۰۱ اعلام نمود و اضافه کرد: ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن مددجویی از دیگر ماموریت ها و برنامه های پیش روی کمیته امداد است.

بختیاری تأثیر عملکرد کمیته امداد در تصمیمات مجلس شورای اسلامی را مطلوب دانست و اشاره کرد: در بودجه ۱۴۰۰ مستمری مددجویان ۶۷ درصد رشد داشت؛ همین طور شاهد افزایش اعتبارات در همه بخش های در رابطه با مددجویان بودیم که امیدواریم همین روند در بودجه ۱۴۰۱ هم ادامه یابد.

وی با اشاره به مشکلات در بخش درمان مددجویان اظهار داشت: در بحث درمان شرمنده مددجویان هستیم که نتوانستیم به نحو مطلوب به آنها خدمت نماییم. در جلسه با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس صورتجلسه ای برای این مهم در نظر گرفتند که در کمیسیون تلفیق بودجه مورد توجه قرار می گیرد.منبع:

1400/09/30
14:23:36
0.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است