گزارش كار در محل؛

معمای مخازن زباله تهران چگونه حل می شود

معمای مخازن زباله تهران چگونه حل می شود به گزارش کار در محل به تازگی شورای شهر به نحوه مدیریت پسماند در تهران ایراداتی وارد کرده و مدیرعامل سازمان پسماند هم چاره ایجاد مخازن قفل را پیشنهاد داده است اما این شیوه هم مورد نقد قرار گرفت.


به گزارش کار در محل به نقل از مهر، ضعف مدیریت پسماند تهران یکی از مهم ترین موضوع هایی بود که در اولین جلسات شورای ششم تهران از جانب اعضا مورد توجه قرار گرفت و بارها درباره آن به شهرداری تهران تذکر دادند. وضعیت مخازن زباله تهران مناسب نیست سید جعفر تشکری هاشمی عضو شورای شهر ششم، در یکی از تذکراتش در صحن شورای شهر نسبت به رفت وروب در شهر تهران انتقاد نمود و اظهار داشت: مبحث مخازن زباله وضعیت نامناسبی دارد و شهرداری و شهرداران مناطق باید نسبت به این مورد حساسیت داشته باشند و بازدیدهای روزانه ای از نحوه مدیریت پسماند در تهران داشته باشند. میثم مظفر دیگر عضو شورای شهر بر این باور است که در نحوه مدیریت پسماند باید به فکر روش های دیگر باشیم. وی با اشاره به اینکه وقتی سر کوچه ها مخازن تفکیک شده نداشته باشیم و نمی توانیم، توقع تفکیک زباله از مبدا داشته باشیم؟ اظهار داشت: در دنیا مخازن جمع آوری زباله تفکیک شده است، باکس های مختلفی برای انواع زباله وجود دارد. ناصر امانی هم ضمن اشاره به این که در دوره مدیریت شهری گذشته اقدامات لازم صورت نگرفته و اطراف سطل های زباله تبدیل به انباشت زباله شده است، اظهار داشت: هر ۱۰ سال یکبار جمع آوری پسماند باید بازبینی شود اما این اتفاق هنوز نیفتاده است. صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در جریان یک گفتگو اعلام نموده است که به تدریج باید شکل مخازن فعلی را عوض نماییم تا دسترسی به آنها آسان نباشد و زباله گرد نتواند از مخزن زباله برداری کند و در چنین شرایطی آلودگی پیرامونی هم اتفاق نمی افتد. این مسئله در دستور کار سازمان است و مخازنی را طراحی نموده اند. طراحی مخازن قفل دار برای پایتخت علیپور در پاسخ به این سؤال که این مخازن چه تفاوتی با مخازن فعلی دارند؟ اظهار داشت: کاوری دارند که مخزن داخل آن کاور می رود و قفل می شود و فقط توسط کلید و یا ابزاری که توسط کارگر و یا نیروی خدماتی شهرداری وجود دارد باز می شوند و مخزن دائماً باز نیست که هر کسی بتواند به آن دسترسی داشته باشد. در نتیجه در جاهایی که امکان پذیر است مخازن تفکیکی می گذاریم و به موازات آن مقداری میتوان مخازن فعلی را جمع کرد. باید به سمت مخازن دفنی بزرگ برویم
اما وحید نوروزی کارشناس محیط زیست و مسائل شهری در توئیتی در واکنش به این اظهار نظر گفته است: اگر مخازن قفل دار شوند هم به نظر معضل زباله گردی تهران حل نمی گردد.
وی ضمن اشاره به این که زباله گردها به سادگی کلید این مخازن قفل دار را خواهند ساخت، گفته است: حدود ۵۰ هزار مخزن در سطح شهر پراکنده شده اند و باید همه این مخازن جمع شود.
این کارشناس تصریح کرد: باید یک مرتبه برای همیشه همانند تمام دنیا به سمت مخازن بزرگ دفنی غیر قابل دسترس برویم.


منبع:

1400/07/04
20:06:35
0.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است