بنار:

هنوز هزاران ملك شهرداری شناسایی نشده است

هنوز هزاران ملك شهرداری شناسایی نشده است مدیرعامل سابق سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران، از وجود هزاران ملک متعلق به شهرداری تهران اطلاع داد که هنوز شناسایی نشده اند و برای پیدا کردن آن حق کشف درنظر گرفته شده است.خبرگزاری مهر، گروه جامعه: دوشنبه هفته گذشته بخشی از گفت و گوی خبرنگار مهر با شکرالله بنار مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران، منتشر گردید و افشاگری های وی درباره سنگ اندازی برخی در شورای شهر در راه جذب سرمایه گذار در تهران، جنجال بسیاری به راه انداخت. گمانه زنی های برخی حاکی از این است که یک مورد از ابطال قراردادهای این سازمان ۲۰ هزار میلیارد به شهر تهران خسارت وارد کرده است.
ساعاتی بعد از آنکه بنار خبر از عرضه اسناد تخلفات شهرداری به دستگاههای امنیتی و نظارتی داد، از سمتش برکنار شد
بنار بعد از انتشار این مصاحبه به شدت تحت فشار قرار گرفت و خبر از عرضه گزارش هایی از تخلفات و اسناد آن به دستگاههای امنیتی و نظارتی داد و ادعا کرد: دیو ۷ سر فساد در شهرداری تهران شکل گرفته است. ساعاتی بعد از انتشار این خبر، وی از برکناری اش از جانب شهردار تهران به مهر اطلاع داد و اظهار داشت: من نه استعفا ندادم و نه درخواستی برای بازنشستگی داشتم که امروز خبر موافقت آقای امامی معاون مالی و اقتصاد شهرداری در اینباره انتشار یافته است.
بنار ضمن اشاره به این که ۳ ماه بیشتر به موعد بازنشستگی اش نمانده است، اضافه کرد: اعلام این تخلفات و سنگ اندازی ها از جانب من برای گرفتن پست در آینده نبود و بنایی برای ادامه کار در حوزه شهرداری تهران را ندارم. اما وظیفه خود می دانستم مسببان این شرایط را به مردم معرفی کنم.
هرچند خبرگزاری مهر نامی از افراد و اعضای شورای شهر که یاد شده مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری بودند، نبرده بود، اما علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات وی در رشته توییتی نوشت: یکی از مدیران میانی ‫شهرداری مصاحبه مفصلی با یکی از خبرگزاری های رسمی ضد اینجانب انجام داده و اتهامات دامنه داری را به من نسبت داده است که صدر تا ذیل آن کذب است. وی از شهردار و مرکز ارتباطات شهرداری تهران خواسته است که نسبت به ادعای بنار واکنش نشان دهند از طرح شکایت از وی پاسخگویی اش درباره «نشر اکاذیب، تهمت و افترا» سخن گفته است.
در سازمانی که ۱۵ سال آورده اش نزدیک به صفر بود، ۱۹ هزار میلیارد جذب سرمایه داشتم
اعطا در حالی سخن از ناکامی مدیریتی بنار در انتها دوران مدیریت پنجم سخن گفته است که مدیرعامل برکنار شده سازمان سرمایه گذاری خویش را موفق ترین مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در طول ۱۵ سال قبل می داند و اعلام نموده است، در دوره مدیریت ۲.۵ ساله اش در این سازمان بیشتر از ۱۹ هزار میلیارد، جذب سرمایه برای شهرداری تهران داشته است.
وی ضمن اشاره به این که در ۱۵ سال گذشته، آورده سازمان سرمایه گذاری تقریباً صفر بوده است در حالیکه سالیانه شهرداری ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیاردی جذب سرمایه برای این سازمان تکلیف می کرد، اظهار داشت: این اعداد که هیچ وقت محقق نمی شد، اما همزمان با حضور من این عدد به ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که با به سرانجام رساندن آن برای سال بعد یعنی سال ۱۳۹۹ تکلیف جذب سرمایه سازمان به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، و سال جاری هم این رقم ۴ هزار میلیارد تومان است و به سادگی قادریم تکالیفمان را انجام دهیم.
ابرسازمان شهرداری نباید فقیر باشد / باید بدون اتکا به تراکم، شهرداری تهران را اداره کرد
بنار در جایگاه یک متخصص و اقتصادان این سازمان را عظیم ترین سازمان اقتصادی شهرداری دانست که به اندازه صدها سازمان در این نهاد می تواند کارایی داشته باشد و با تکیه بر این که تهران شهری است که پتانسیل تقاضایی بالایی دارد، افزود: ابر سازمانی مثل شهرداری نباید فقیر باشد. وقتی ما از محل آرامستان ها، سازمان میادین میوه و تره بار، حمل و نقل و مترو، زیباسازی، برج میلاد، مراکز فرهنگی و… و میلیونها نقطه گردشگری که در شهر تهران داریم، می توانیم بدون اتکا به تراکم شهرداری را اداره نماییم، اما شهرداری تهران تا جایی که تمرکز اختیار سرمایه گذاری در این سازمان به صورت واقعی ایجاد نشود اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
شرایط بهره برداری از ۸۰۰ هزار مترمربع از فضاهای تجاری در بوستان های تهران و ۵۴۰ هزار مترمربع از واحدهای تجاری شهرداری گرفتار ابهام است
بنار اظهار داشت: در فضاهای سبز و بوستان های تهران چیزی حدود ۸۰۰ هزار متر مربع فضای تجاری وجود دارد که نحوه اداره آن گرفتار ابهام است.
وی ضمن اشاره به این که در سالهای گذشته ۵۴۰ هزار متر مربع واحد تجاری از جانب شهرداری ساخته شده که سر و ته درآمدزایی آنها معلوم نیست و ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری در آنها وجود دارد، تصریح کرد: هنوز در شهر تهران هزاران ملک متعلق به شهرداری وجود دارد که شناسایی نشده و برای آن حق کشف در نظر گرفته است.
شرایط نامشخص هزاران پروژه در سازمان سرمایه گذاری تهران را به سازمان املاک گزارش داده ام
مدیرعامل سابق سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران از وجود هزاران پروژه در سازمان سرمایه گذاری اطلاع داد که صاحب ندارد و وجود آنرا به هیات مدیره و سازمان املاک گزارش داده است.
بنار بی برنامگی و نبود دیدگاه ملی و عدم قبول «ام القری» بودن پایتخت در مدیریت شهری تهران را از دلائل نرسیدن به اهداف بزرگ در شهرداری دانست و اظهار داشت: هرچند در این دوره قرارداد ۷۰۰ میلیون دلاری تهیه گاز لندفیل با کره ای ها به علت تحریم به سرانجام نرسید اما این نشان داده است می توانیم از ظرفیت های ملی هم استفاده نماییم. حتی می توانستیم در زمینه نصب زباله سوز در آرادکوه با چینی ها به نتیجه برسیم اما بی برنامگی و اظهار نظرهای شخصی در حوزه سرمایه گذاری سبب کاهش کارایی آن شد.
شهرداری ظرفیت بودجه ۴۰۰ هزار میلیاردی دارد نه ۴۶ هزار میلیارد کنونی
بنار با انتقاد از این که شهرداری در این دوره تنها توانست فضای التهابی کرونا را مدیریت کند، و نتوانست به علت موانع موجود، پروژه های شهر آی تی، شهر مالی و … را اجرایی کند، اظهار داشت: این سازمان می تواند در کنار جریان خارجی و دولت، بودجه ۴۶ هزار میلیاردی اش را به حدود ۴۰۰ هزار میلیارد برساند، چون این شهر، یک «کلان شهر» در ابعاد جهانی است و در آن عرضه و تقاضا حرف اول را می زند، و باید تهران تا قزوین، تا استانهای شمالی را یک حوزه جمعیتی دید و برای شعاع ۱۲۰ کیلومتری آن و تأمین نیازهای حوزه جمعیتی ۲۵ میلیون نفری ایرانی ساکن در این محدوده برنامه ریزی کرد، چون تمامی نیازهای روزمره این حوزه بهم گره خورده است.


منبع:

1400/05/03
12:40:38
0.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کار در محل

كار در محل

کار در محل سفارش دهنده

kardarmahal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار در محل محفوظ است